29 Muharrem 1442 | 18 Eylül 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kurban Bayramı tebriği
Ey tapınmaya en lâyık olan yüce Rabb'imiz; "Lebbeyk" nidaları ile ihrama bürünüp Hacc'a niyet edenlerin niyetlerini hüsn-ü kabul ile makbul eyle. Dünyanın her bir köşesinden Zat'ına secdeye varan kullarının gönüllerini yolunda birleştir, güçlerini takviye et.Tevhidine şehadet etmiş, son elçinin davetine icabet etmiş geçmişlerimizin de kusur ve günahlarını affet...

Hicri Takvimin hayatımızdaki önemini idrak edelim
Avustralya’nın Brisbane şehrinde, 13 Safer 1427 / 13 Mart 2006 tarihinde gerçekleştirilen “Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’yi Yâd Programı”nda Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi’nin yaptığı konuşmayı, Hicri yeni yıl münasebetiyle sadeleştirerek istifadenize sunuyoruz.

‘Aşure gününü en güzel şekilde değerlendirmeliyiz'
Sayın Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi'nin, Aşure Günü tebrik mesajını istifadenize sunuyoruz: Hicri yeni yılınızı, Muharrem ayınızı ve Aşure gününüzü tebrik ederim. En samimi duygularımla, yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, ülkemiz ve insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını dilerim.

MEC Yaşam Tarzı Merkezi faaliyete geçti
MEC (Lifestyle) Hayat Tarzı Merkezi, 13 Safer 1437 tarihinde gerçekleştirilen yâd programı etkinlikleri kapsamında, yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılımın olduğu coşkulu ve anlamlı bir törenle hizmete açıldı. Kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere her yaştan ve her kesimden insanın ihtiyacı düşünülerek yapılandırılan merkezde, planlanan tüm faaliyetler Yaratan ile insan ilişkilerini esas alacak şekilde hayata geçirilecek.