10 Zilka'de 1445 | 19 Mayıs 2024 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye
AKRA'da Berat Kandili Özel Yayın Akışı
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandili özel akışımızı gün boyunca AKRA’dan dinleyebilirsiniz.

LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın, sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacağını açıklayan MEB, bu kapsamda hazırlanan ilk soru kitapçığını erişime açtı.

Çanakkale Köprüsü 230 metreye ulaştı
Avrupa yakasındaki Gelibolu ilçesinin Sütlüce mevkisi ile Asya tarafındaki Lapseki ilçesinin Şekerkaya mevkisi arasında yer alacak köprü için çalışmalar gece gündüz sürdürülüyor.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞKANI / BAŞKANIMIZ
Cuma namazını inancımızın vazgeçilmez bir ögesi olarak gördüğümüz için, yeni tip koronavirüs ile yapılan mücadele çerçevesinde Müslüman erkeklerin bu önemli ibadeti yerine getirmesi ile ilgili öneri paketi teklifimizi paylaşmak istiyoruz.

Beştepe Millet Camii'nde Cuma namazı
Beştepe Millet Camii'nde az sayıda katılım ile cuma namazı kılındı. Belirlenen az sayıda katılımla salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı. Cemaat, cuma namazını saf aralıklarını açarak eda etti.

'Uzaktan eğitimde düzen önemli'
Okulların kapalı olduğu ve derslerin uzaktan TV ve internet ortamı üzerinden verildiği bu hafta, eğitimin düzenli olarak sürdürülebilmesi için ailelerin çocuklara özel bir ortam hazırlaması ve onları takip etmesi gerektiği hatırlatıldı.

Noterlikler ve adliyeler dönüşümlü hizmet verecek
Adalet Bakanlığı, adliyelerde nöbet sistemine geçildiğini, noterlerde de yoğun sirkülasyon yaşanması nedeniyle bugünden itibaren bir gün tek, bir gün çift noterlerin çalışmasına karar verildiğini duyurdu.

Üniversiteler de uzaktan eğitime başlıyor
Her üniversite kendi imkanları doğrultusunda bazı dersleri öğrencilerine online olarak anlatacak. Üniversitelern dersleri TV'den değil, her okulun kendi Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü (UZEM) bünyesinde gerçekleşecek.

Uzaktan eğitim dönemi başladı
Tedbirler kapsamında eğitim ve öğretime verilen 1 haftalık aranın ardından bugün uzaktan eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, TV ve internet üzerinden eğitim görecek.

AKRA’dan Mi’rac Kandili Özel Yayın Akışı
Mübarek üç ayların kutlu zaman dilimlerinden ikincisi teşrif etti… Feyzin ve bereketin arttığı Mi’rac Kandili’ni AKRA’da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz.

ÖSYM sınav tarihlerini güncelledi
ÖSYM, önlemler kapsamında 2020 sınav takviminde değişikliğe giderek bazı sınavların tarihini güncelledi.

Uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlıyor
Uzaktan eğitimle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı, 23 Mart'ta saat 09.00'da TV ve internet üzerinden ders başı yapılacağı açıklandı.

Çocuklara evde oyun önerileri
Bakan Ziya Selçuk, "Tatilde ne yapsam?" paylaşımında "Oyun insanoğlunun ilk ilacıdır. Kendimi yenmenin iyileşmenin en tanıdık, bildik yoludur. Çocuklarımızın evde olduğu bu süreçte, lütfen onlarla bolca oyun oynayın, etkinlikler yapın." diyerek şu önerilerde bulundu.

Üniversiteliler için uzaktan eğitim
Virüs nedeniyle tatil edilen üniversitelerde uzaktan eğitim 23 Mart’ta başlayacak. Uzaktan eğitim donanımı olmayan üniversiteler için ise açık ders malzemeleri havuzu açılacak.

Sağlık rapor süreleri uzatıldı
Tek hekim tarafından tek seferde 10 gün verilebilen rapor süresinin 14 güne yükseltildiği açıklandı.