29 Muharrem 1442 | 18 Eylül 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

KPSS Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Öğretmenin KPSS çilesi bitiyor
Her yıl yüzbinlerce öğretmenin Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) çilesinde sona yaklaşıldı. "Yeterlilik"ya da diğer adıyla "alan sınavı" gelecek yıldan itibaren uygulamaya geçirilecek.

KPSS'ye başvurular 18 Haziran'da başlıyor
Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 18 Haziran-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında alınacak.

MEB'den KPPS ve atama açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Dinçer, öğretmen alımında gelecek seneden itibaren KPSS'nin üç ayrı bölüm halinde yapılacağını söyledi. Öğretmen atamaları ve zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasına ilişkin çalışmalar hakkında soruları cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, önümüzdeki yıldan itibaren öğretmen alımlarında yine KPSS'nin olacağını belirtti.

KPSS başvuru süresi uzatıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), son gün 4 Temmuz olarak duyurulan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için başvuru süresini revize etti. Başvuru süresi, 11 Temmuz Çarşamba günü sona erecek.

KPSS başvuru süresi uzatılmayacak
ÖSYM, 11 Temmuz'da sona erecek KPSS başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağını veadayların mağdur olmaması için başvurularını tamamlamalarını istedi.

KPSS atama sonuçları açıklandı
ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına 1'inci yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

KPSS'de en başarılı iller Ankara, Siirt ve Erzincan
Merakla beklenen Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına göre en başarılı iller Ankara, Siirt ve Erzincan oldu. Bu arada ÖSYM iki soruyu iptal etti. 7-8 Temmuz tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenebiliyor.

KPSS’de tarih değişikliği
Daha önce duyurulan KPSS tarihleri değiştirildi. Sınavlar iki oturumda tamamlanacak.

Öğretmenin maaşı sınavla artacak!
Milli Eğitim Bakanlığı 'öğretmenlik' mesleğini daha kaliteli ve saygın hale getirmek için uzun süredir üzerinde çalıştığı öğretmen stratejisini tamamladı.

Memuriyetten öğretmenliğe direkt geçiş yok
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yapacağı 40 bin atama öncesinde öğretmen alımında değişikliklere gitti. MEB, kurum içi ve kurumlararası atama yoluyla öğretmen alımına son verdi.

KPSS üç aşamalı oluyor
Yeni çalışmaya göre öğretmen olmak isteyenler sınavdan önce mülakata girecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzun zamandır üzerinde çalışmalar yürüttüğü Ulusal Öğretmen Stratejisi'nde öğretmenlik mesleğine ilişkin önemli değişiklikler gündemde.

KPSS iptal edilmeyecek
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bazı basın yayın organları ve internet sitelerinde, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (2012-KPSS Lisans) sonuçlarına ilişkin haberlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KPSS'ye 2 milyon 789 bin aday başvurdu
Ortaöğretim ve önlisans düzeyinde yapılan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) toplam 2 milyon 789 bin 532 aday başvuruda bulundu.

KPSS yarın ve pazar günü yapılacak
Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), yarın ve pazar günü yapılacak. Sınav, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM), 159 il ve ilçe merkezinde ve Lefkoşa'da gerçekleştirilecek. Yarın ön lisans için düzenlenecek sınav, Pazar günü ise ortaöğretim düzeyinde yapılacak.

KPSS ortaöğretim ve önlisans sonuçları açıklandı
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim ve önlisans sonuçları açıklandı.