21 Zilka'de 1441 | 12 Temmuz 2020 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Özel Eğitim Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Engelli çocuklar için evde fizyoterapi hizmeti
Evinden çıkamayacak bedensel engelli çocuklara özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri tarafından verilecek evde fizyoterapi hizmetinin başladığı duyuruldu. Buna göre, destek almasına karar verilen çocuklar, evlerinde ayda 8 seans fizyoterapiden faydalanacak

Özel gereksinimli çocuklar için tarama yapılacak
Özel eğitime gereksinim duyan bireylerin tespiti için Türkiye genelinde il bazlı tarama yapılacak ve sonuçları içeren ihtiyaç haritaları oluşturulacak.

2 ve 3'üncü sınıflara 'Türk İşaret Dili' kitabı
Türk İşaret Dili Öğretim Materyalleri tanıtım toplantısında konuşan MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, “İlkokul birinci sınıflar için sunduğumuz Türk İşaret Dili-1 öğretmen ve öğrenci kitapları, iki ve üçüncü sınıflar için de hazırlanıyor.

Hastane odasında özel eğitim
İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kanser tedavisi gören çocukların eğitime devam edebilmesi için geçtiğimiz kasımda Özel Hastane Sınıfı açıldı. Hastalıkları nedeniyle eğitim hayatları sekteye uğrayan çocukların bire bir eğitim aldığı sınıf, zorlu tedavi sürecindeki çocuklara moral de oluyor.

400 bin öğrenciye özel eğitim veriliyor
MEB, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 414 bin 86 özel gereksinimli öğrencinin eğitim hizmetlerine erişimini sağladı. Bu dönemde tam zamanlı kaynaştırma veya bütünleştirme yoluyla 284 bin 224 öğrenci akranlarıyla aynı okulda öğrenim gördü.