27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

okul kıyafeti Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Okullarda kıyafet serbestliğine son nokta
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda kıyafet serbestliği ile ilgili netleşmiş bir karar olmadığını söyledi. Avcı, gazetecilerin okullarda kıyafet serbestliği uygulamasının devam edip etmeyeceğiyle ilgili sorusu üzerine, kıyafet yönetmeliğiyle ilgili toplumun farklı kesimlerinden farklı talepler geldiğini anlattı.

Öğrencilerin kıyafetini veliler belirleyecek
Özel okullardan sonra devlet okullarında da serbest kıyafet ya da formaya veliler karar verecek. Velilerin yüzde 50'sinden fazlasının kararı belirleyici olacak. Okullarda yeni eğitim öğretim döneminde uygulanması beklenen serbest kıyafete veliler karar verecek.

Okul kıyafeti 4 yılda bir anketle belirlenecek
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), okullarda serbest kıyafet veya okul forması giyilmesi kararını velilere bırakmasının ardından, okullar anket çalışmalarını sürdürüyor. Öğrenci kılık ve kıyafetlerinin seçimine yönelik anket çalışmaları...

Okul kıyafetinde sentetik kumaşlardan uzak durulmalı
Çocuğunuza okul kıyafeti alırken, giysilerin sağlıklı kumaş ve hammaddelerle hazırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Çocuklar, tenefüslerde okul içinde ve bahçede koşup terliyor.

MEB'den kıyafet çalışması
Milli Eğitim Bakanlığı kılık kıyafet serbestisinin ilk adımını hayata geçirmeye hazırlanıyor.Türkiye’de okulların geneline yayılması amaçlanan yeni bir uygulamaya göre, öğrencilerin kravat takma zorunluluğu olmayacak.