23 Şevval 1443 | 24 Mayıs 2022 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Şaban ayı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kandiller ve fâni dünya üzerine
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin, Miraç Kandili ve Recep ayının uğurlanarak Şaban ayının karşılanması üzerine kaleme aldıkları başmakaleyi istifadenize sunuyoruz: Receb-i şerîf geçiyor, tevbe ayı; hazırlık ve ekim ayı bitmek üzere. Şaban’da Efendimizin sünnet-i seniyyesine sımsıkı sarılmalı, ona çok çok salât u selâm getirmeli, Ramazân-ı şerîfe iyice hazır hâle gelmeliyiz.

Kandiller ve fâni dünya
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin, Miraç Kandili ve Recep ayının uğurlanarak Şaban ayının karşılanması üzerine İslâm dergisinde kaleme aldıkları başmakaleyi istifadenize sunuyoruz. Mukaddes Miraç kandili, Receb’in 27. gecesi… Cümle mü’min ve müslüman kardeşlerime mübarek olsun! Ekremü’l-ekremîn ve erhamü’r-râhimîn olan yüce Allah, o müstesna gece hürmetine bizleri, af ve mağfiret buyursun...

Şaban ayı nasıl idrak edilmeli?
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendinin; Şaban ayını, bu ayın önemini ve bu ayda yapılması gerekenleri anlattığı "Peygamberimiz Gibi Düşünmek ve Ona Çokça Salavât Getirmek" başlıklı Cuma sohbetini istifadenize sunuyoruz.