6 Rebi'ül-evvel 1444 | 2 Ekim 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Endonezya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
M.E.C. VAKFI’NDAN 6. ULUSLARARASI KURBAN ORGANİZASYONU
Avustralya MEC Vakfı, “6. Uluslararası Kurban Organizasyonu” ile kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme hizmetine devam ediyor.

Bali'de deprem
Endonezya'nın Bali Adası'nda 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin merkez üssünün adanın Denpasar şehrinin 160 kilometre güneybatısı olduğunu belirtti

M.E.C. VAKFI’NIN KURBAN ORGANİZASYONUNDA BAĞIŞ SONA ERDİ
Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın, kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirmek amacıyla bu yıl 6.’sını düzenlediği uluslararası kurban organizasyonunun kurban bağış süresi sona erdi.

Türkiye, Endonezya'nın kararından memnun
Dışişleri Bakanlığı, Endonezya'nın Nükleer Denemelerin Kapsamlı Yasaklanması Antlaşması (CTBT)'nı onaylamasını memnunlukla karşıladığı bildirdi.

M.E.C. Vakfı’nın kurban organizasyonu tamamlandı
Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın bu yıl altıncısını düzenlediği uluslararası kurban organizasyonu kapsamında vekâlet veren hayırseverlerin kurban etleri, Endonezya’daki gerçek ihtiyaç sahiplerine birinci elden ulaştırıldı. Avustralya’nın Brisbane şehrinde faaliyetlerini sürdüren Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Endonezya ve Uzak Doğu halkları
Orta ve Uzak Doğu halkları bize hayran, bizi seviyor ve sayıyor, bir kurtarıcı gibi görüyor, kucaklamaya, iş birliği yapmaya razı ve hazır; çok büyük bir âlem, geniş ve bakir topraklar, çok kalabalık ülkeler, çok müsait bir pazar, çok ümit verici imkânlar, çok parlak bir istikbal... Endonezya'da ikiyüz kişiye bir misyoner düşüyormuş. Ne kadar korkunç bir hızlı çalışma... Ne kadar kuvvetle yüklenmişler.

Depremin paniği bile öldürdü
Endonezya'nın Sumatra adasında şiddetli bir deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, merkez üssü Açe'nin Sinabang kentinin 28 kilometre kuzeybatısı olan depremin anlık büyüklüğünün 6.6 olduğunu ve 45 kilometre derinlikte meydana geldiğini açıkladı.

Filipinler'de 7.9'luk deprem
Filipinler açıklarında 7,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeoloji Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, depremin Filipinlerin doğusundaki Samar bölgesinin yaklaşık 150 kilometre açığında, deniz tabanının 30 kilometre altında meydana geldiği belirtildi.

Endonezya’da ölü sayısı yükseliyor.
Endonezya'da önceki gün meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı üçe yükseldi. Yetkililer, yaralanan 21 kişinin tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

Endonezya'da Merapi Yanardağı alarmı
Endonezya'nın Orta Cava bölgesindeki Merapi Yanardağı için 2. seviyede alarm verilerek yakınlarında yaşayanların güvenli bir bölgeye tahliyesi sağlandı.

Endonezya'da trafikte kalanlara iftariyelik hizmeti
Endonezya’da ramazan boyunca iftar saatinde trafikte mahsur kalan sürücülere yönelik iftariyelik hizmeti başlatıldı.

Endonezya'da IORA Zirvesi
Endonezya'da, Hint Okyanusu Yakası Birliği (IORA) Zirvesi yapıldı. "Barışçıl, istikrarlı ve müreffeh Hint Okyanusu için denizcilik iş birliğini güçlendirme" temalı IORA Zirvesi kapsamında yapılan Üst Düzey Yetkililer Toplantısı, üye ülkelerin katılımıyla başkent Cakarta'da 7 Mart 2017’de yapıldı.

Endonezya'da 6,4 büyüklüğünde deprem
Endonezya'nın Bali Adası'nda 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Endonezya’da 40 milyon kişi heyelan riski altında
Endonezya’da yaşayan 256 milyonluk nüfusun yaklaşık 40 milyonu heyelan riski altında bulunuyor.

Sinabung yine faaliyete geçti
Endonezya'da bulunan Sinabung yanardağı tekrar faaliyete geçerek Kuzey Sumatra bölgesinde endişeye sebep oldu.