27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Bağışıklık Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bağışıklığı güçlendirme yöntemleri
Vücudun savunma sistemi olarak bilinen bağışıklık sistemi, zayıfladığında bazı mesajlar verebiliyor. Sürekli yorgunluk, tekrarlayan enfeksiyon ve ciltteki yaraların geç düzelmesinin bu sinyallerden bazıları...

Bazı insanlar neden daha fazla hastalanır?
ABD’de yayımlanan New York Times gazetesi bazı kişilerin neden daha kolay hasta olduğunu araştırdı. İşte bazı insanların daha kolay hasta olmasının nedenleri:

En ucuz bağışıklık ‘hap’ı hangisi?
Doğru cevabın “egzersiz” olduğundan en ufak bir şüphem yok. Bunun birden çok sebebi var. İlki, egzersizin çok etkili bir “stressavar” olması. Biliyorsunuz, stres bağışıklık sistemini baskılayan, başını döndürüp hata yaptıran çok mühim bir zararlı.

Kış aylarında çocukları hastalıktan korumak için...
Kış aylarıyla birlikte çocuklarda görülen hastalıklarda artış gözleniyor. Bu hastalıklar küçük çocuklar kadar okul çağında olanları da yakından ilgilendiriyor. Dr. Haluk Çokuğraş, kış aylarında çocuk hastalıklarına karşı alınabilecek önlemleri anlattı.

Bu besinlerle kışı zinde geçirin!
Kışa girilmesiyle hastalık mevsimi başladı. Peki bu dönemi sağlıklı geçirmek için neler yapmak, hangi besinleri tüketmek gerekiyor?

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin
Bağışıklık sistemi sandığımızdan çok daha kompleks bir yapıya sahiptir. Tam anlamıyla güçlü bir bağışıklık sistemi için önemli birkaç faktör vardır. Dengeli beslenmek, daha az stresli bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve hijyen koşullarına dikkat etmek.