20 Zilka'de 1441 | 11 Temmuz 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Japonya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Japonya'da havalimanlarına yüz tanıma sistemi
Japonya'da ülkeye gelen yabancı ziyaretçilere yönelik 6 havalimanındaki kapılara "yüz tanıma sistemleri" kurulacağı bildirildi.

Kamikatsu'da atıklar 45 kategoriye ayrılıyor
Kamikatsu, Japonya'nın güneyinde bir kasaba. Sokaklarında çöp kamyonu dolaşmıyor çünkü bu küçük kasaba, hayata geçirdiği 'Sıfır Atık Projesi' ile örnek.

Japonya’da fırtına alarmı
Japonya’da tropikal fırtına Krosa nedeniyle 400’ü aşkın uçuş iptal edildi, tren seferleri askıya alındı. Yetkililer, şiddetli yağmur, rüzgar ve toprak kaymalarına karşı uyarıda bulundu.

Japonya’da 847 bin kişiye sel tahliyesi
Japonya'nın güneybatısında şiddetli yağışların yol açtığı selde ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. Bazı bölgelerde yaklaşık 847 bin kişi için tahliyesine karar verildi.

Japonya reaktörlerin bir kısmını devreden çıkarıyor
Japonya'nın ülkedeki nükleer reaktörlerin yüzde 40'ını tasfiye etme sürecine girdiği bildirildi. Habere göre, Japonya Atom Enerjisi Komisyonu, işletmeci şirketlere, reaktörlerin tasfiye edilmesini öngören bir döneme girildiğinden güvenlik risklerini ve maliyetleri düşürmeyi öngören bir plan yapmaları çağrısında bulundu.

Fukuşima'nın radyoaktif suyu Pasifik'e gönderilecek
Japonya’yı 2011 yılında vuran deprem ve tsunami nedeniyle arızalanan Fukuşima nükleer santralındaki radyoaktif suların Pasifik Okyanusu’na boşaltılacağı açıklandı.

100 yaş rekoru
Japonya sağlık bakanlığı ülkedeki 100 yaş ve üstü insan sayısının rekor seviyeye ulaştığını açıkladı. Açıklamaya göre, 49 yıldır Japonya çapında düzenli olarak artan 100 yaş üstü nüfus, bu yıl 71 bin 238 kişiye ulaştı. 100 yaş ve üstü Japonların yüzde 88'ini kadınlar oluşturdu.

Japonya'da 100 yaş üstü nüfus 71 bini aştı
Japonya'da, yaşı 100'ün üzerinde olanların nüfusunun 71 bini geçtiğini bildirildi. Japonya Sağlık Bakanlığı, ülkede artan yaşlı nüfusa ilişkin istatistikleri açıkladı.

Japonya'da nüfus azalıyor ve yaşlanıyor
Japonya'da doğum oranı bu yıl son dönemin en düşük seviyesinde. Japon halkının yüzde 20’si 65 yaşının üstünde. Japon hükümeti ücretsiz kreş imkanı ve finansal destek sağladı. Ancak bir türlü istenen doğum oranına ulaşılamadı.

Japonya çalışma yaşını yükseltiyor
Japonya'da kabul edilen yeni çalışma düzenlemesi tasarısı, şirketleri çalışanlarını emeklilik yaşını doldurduktan sonra iş gücü içinde tutmayı teşvik etmeyi amaçlıyor.