18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

tv  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Televizyon öğrenilenleri unutturuyor
Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Dr. Fatih Kalkınç, eğitimde başarının birden yakalanamayacağını belirterek, başarının adım adım takip edilip zamana yayılarak elde edilebileceğini söyledi. Dr. Kalkınç, televizyonu sürekli açık olan ailelerin, çocuklarının derslerinde başarısız olması durumunda şikayet etme haklarının olmadığını söyledi.

Tv izleyen çocukta obezite tehlikesi
Uzun süre televizyon ve bilgisayar başında kalarak sportif faaliyetlerden uzak duran çocukların, obezite (şişmanlık) tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi.

'Çocukları internetin zararlarından korumak zorundayız'
Çocuk ve Medya konulu çalıştayda konuşan RTÜK Başkanı Dursun, ''Çocukları TV ve İnternetin zararlarından koruma konusunda herkesin sorumlu olduğunu söyledi.Davut Dursun, ''Hiçbir toplum geleceğini tehlikeye atamaz. Çocuklar bizim geleceğimizdir onları tehlikeye atamayız'' dedi.

Çocuklara tv karşısında yemek yedirmeyin
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Raşit Vural Yağcı, televizyon karşısında yemek yedirmenin çocuklarda alışkanlık yaptığını belirterek, "Çocuğu sofradan uzaklaştırır. Eğer yeterli öğünü tüketmiyorsa oyalamak amacıyla yanına bir iki tane oyuncak konulabilir" dedi.

TV duygusal karışıklığa sebep oluyor
Avustralya’da yapılan son araştırmalara göre TV veya bilgisayar başında geçirilen saat sayısı arttıkça, çocuğun duygusal karmaşa yaşama ve obez olma riski de artıyor.

TV’nizi sabitleyin çocuklar ölmesin
Türkiye’de son bir yılda basına yansıyan haberlere göre son 10 ayda 13 çocuk üzerine televizyon düşmesi sonucu yaşamını kaybetti, 12 çocuk ise ağır yaralandı

Ne kadar çok TV o kadar Alzheimer
ABD’nin Kuzey California Araştırma Enstitüsü uzmanları, günde dört saatten fazla televizyon izlemenin beyne zarar verip Alzheimer hastalığına neden olabileceğini belirledi.

Uzun süre TV izlemek öldürüyor!
Japonya’da Osaka Üniversitesi’nden bilim insanları tarafından gerçekleştirilen 18 yıllık bir araştırma, uzun süre televizyon izlemenin akciğer embolisi geçirme riskini artırdığını ortaya çıkardı.