27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yenilenebilir enerji Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Yenilenebilir enerji kaynaklarında artış
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl ilk 10 ayda yerli ve yenilenebilir enerjiden elektrik üretim payının rekor kırarak yüzde 64 olduğunu belirterek, “Bu rakamın yüzde 46’sı yenilenebilir enerjiden geliyor. Burada en sevindirici husus bu ortalamanın inişli çıkışlı değil düzenli bir seyir halinde ilerlemesi oldu” dedi.

Yenilenebilir elektrik için farklı tarife modeli
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektriğini yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanmak isteyen tüketiciler için yeni bir tarife modeli üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Bu tarifeyle vatandaşlarımız istedikleri takdirde sadece yenilenebilir enerji tüketebilecek." dedi.

Yeni uygulamalar ne getiriyor?
Günlük hayatta uygulamaya geçmesi beklenen düzenlemelerle ekonomi, enerji ve çevre anlamında bazı değişiklikler söz konusu olacak.

Yenilenebilir enerji için özel tarife
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği tüketmek isteyen kullanıcılar için bir tarife üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Aboneler, tedarik şirketleri vasıtasıyla bu tarifeden yararlanabilecek” dedi.