14 Rebi'ül-ahir 1441 | 11 Aralık 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Bangladeş Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bangladeş'te sel : 70 ölü
Bangladeş'te günlerdir yağan şiddetli yağışlar sonucu oluşan sel sonucu 70 kişinin öldüğü bildirildi.

Bangladeş'te heyelan ve toprak kayması
Bangladeş'in güneydoğusunda üç gündür süren aşırı yağışların yol açtığı heyelan ve sellerde ölenlerin sayısı 91'e yükseldi.

Camiye yıldırım düştü: 10 ölü
Bangladeş'in kuzeydoğusundaki bir camiye yıldırım düşmesi sonucu 10 kişi hayatını kaybetti. Olayda 20 kişi de yaralandı.

Bangladeş Türk yatırımcıları bekliyor
Son yıllarda bu yatırımcılar arasına Türk girişimciler de girdi. Bugün Bangladeş'te 100'e yakın Türk firması bulunuyor. Metrekareye en çok insan düşen ikinci ülke olan, dünya üretiminin Uzakdoğu'ya ve ucuz Ortadoğu ülkelerine kaymasıyla yıldızı parlayan ülkelerden biri Bangladeş.

Bangladeş yangınında 112 kişi hayatını kaybetti
Bangladeş'in başkenti Dakka'da bir konfeksiyon fabrikasında çıkan yangında 112 kişi öldü. Bangladeş Dakka'nın itfaiye direktörü Muhammed Mahbub, başkent Dakka'nın dışındaki konfeksiyon binasından 100 ceset çıkardıklarını belirtti.

Bangladeş'te işçiler adalet istiyor
Bangladeş'in başkenti Dakka'da hafta sonu yaklaşık 120 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan fabrika yangınının ardından adalet isteyen binlerce işçinin, gösteri düzenlediği bildirildi.

2012'de, kanayan yaralarımız arttı
Bangladeş-Burma (Yeni adıyla Myanmar) sınırında kuzey-güney doğrultusunda uzanan ve 8. yüzyılda Arap tüccarlar vasıtasıyla İslam ile tanışan Arakan, 1784 yılında İngilizlerin Burma işgaliyle birlikte, süregelen baskı, tehdit, göç ve zulüm ile tanıştı.

Umutları denizde kayboldu
Bangladeş hükümetinin zulmünden kaçarak Avustralyaya gitmeye çalışan ve 3 haftadır aç olan 130 Myanmarlıdan 98i açlıktan hayatını kaybetti. 32 kişi gemileri batmak üzereyken kurtarıldı.

Bangladeş'te bilanço ağırlaşıyor
Başkent Dakka'da tekstil atölyelerinin bulunduğu sekiz katlı binanın çökmesi sonucu, ölü sayısı 100'e yükseldi, yüzlerce de yaralı var Bangladeş'in başkenti Dakka'da sekiz katlı bir binanın çökmesi sonucu en az 100 kişi öldü, 500'e yakın da yaralı var.

Bangladeş'te ölü sayısı 275'e yükseldi
Bangladeş'in başkenti Dakka yakınlarındaki Savar bölgesinde önceki gün çöken 8 katlı iş merkezinde hayatını kaybedenlerin sayısı 275'e yükseldi.

Bangladeş'teki binada ölü sayısı 300'ü geçti
Bangladeş'in başkenti Dakka yakınlarındaki Savar bölgesinde 8 katlı iş merkezinin çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 300'ü geçti.

Bangladeş'te muson yağmurları
Bangladeş'te aşırı yağışların neden olduğu sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 61'e yükseldi.

Bangladeş'te feribot kazası
Bangladeş'de 200'den fazla kişiyi taşıyan bir feribot battı. Kazada 35 yolcu kurtarılırken, kaybolan yolcuları arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Ülkenin güneyindeki bir nehirde hareket halindeki ferbot bir yük teknesiyle çarpışarak battı.

Bangladeş'teki gemi kazasında ölü sayısı arttı
Bangladeş'te Meghna nehri üzerinde sefer yaparken önceki gece bir petrol tankerine çarpan yolcu gemisinin batması sonucu ölenlerin sayısı 105'e yükseldi.

En fazla rüşvet Bangladeş’te veriliyor
Dünya Bankası’nın, 2010’da, sosyal ve ekonomik dönüşüm yaşayan 29 ülkede yaptığı ‘Life in Transition Survey’ araştırmasındaki verilerden de yararlanılan ‘2012 Dünya Kalkınma Göstergeleri’ raporuna göre, Türkiye’de firmaların yüzde 18’i kamu görevlilerine ‘gayri resmi ödeme’ yapıyor.