20 Zilka'de 1441 | 11 Temmuz 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Bangladeş Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bangladeş'te sel : 70 ölü
Bangladeş'te günlerdir yağan şiddetli yağışlar sonucu oluşan sel sonucu 70 kişinin öldüğü bildirildi.

Bangladeş'te heyelan ve toprak kayması
Bangladeş'in güneydoğusunda üç gündür süren aşırı yağışların yol açtığı heyelan ve sellerde ölenlerin sayısı 91'e yükseldi.

Camiye yıldırım düştü: 10 ölü
Bangladeş'in kuzeydoğusundaki bir camiye yıldırım düşmesi sonucu 10 kişi hayatını kaybetti. Olayda 20 kişi de yaralandı.

Bangladeş Türk yatırımcıları bekliyor
Son yıllarda bu yatırımcılar arasına Türk girişimciler de girdi. Bugün Bangladeş'te 100'e yakın Türk firması bulunuyor. Metrekareye en çok insan düşen ikinci ülke olan, dünya üretiminin Uzakdoğu'ya ve ucuz Ortadoğu ülkelerine kaymasıyla yıldızı parlayan ülkelerden biri Bangladeş.

Bangladeş'te muson yağmurları
Bangladeş'te aşırı yağışların neden olduğu sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 61'e yükseldi.

Bangladeş yangınında 112 kişi hayatını kaybetti
Bangladeş'in başkenti Dakka'da bir konfeksiyon fabrikasında çıkan yangında 112 kişi öldü. Bangladeş Dakka'nın itfaiye direktörü Muhammed Mahbub, başkent Dakka'nın dışındaki konfeksiyon binasından 100 ceset çıkardıklarını belirtti.

Bangladeş'te işçiler adalet istiyor
Bangladeş'in başkenti Dakka'da hafta sonu yaklaşık 120 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan fabrika yangınının ardından adalet isteyen binlerce işçinin, gösteri düzenlediği bildirildi.

2012'de, kanayan yaralarımız arttı
Bangladeş-Burma (Yeni adıyla Myanmar) sınırında kuzey-güney doğrultusunda uzanan ve 8. yüzyılda Arap tüccarlar vasıtasıyla İslam ile tanışan Arakan, 1784 yılında İngilizlerin Burma işgaliyle birlikte, süregelen baskı, tehdit, göç ve zulüm ile tanıştı.

Umutları denizde kayboldu
Bangladeş hükümetinin zulmünden kaçarak Avustralyaya gitmeye çalışan ve 3 haftadır aç olan 130 Myanmarlıdan 98i açlıktan hayatını kaybetti. 32 kişi gemileri batmak üzereyken kurtarıldı.

Bangladeş'te bilanço ağırlaşıyor
Başkent Dakka'da tekstil atölyelerinin bulunduğu sekiz katlı binanın çökmesi sonucu, ölü sayısı 100'e yükseldi, yüzlerce de yaralı var Bangladeş'in başkenti Dakka'da sekiz katlı bir binanın çökmesi sonucu en az 100 kişi öldü, 500'e yakın da yaralı var.

Bangladeş'te ölü sayısı 275'e yükseldi
Bangladeş'in başkenti Dakka yakınlarındaki Savar bölgesinde önceki gün çöken 8 katlı iş merkezinde hayatını kaybedenlerin sayısı 275'e yükseldi.

Bangladeş'teki binada ölü sayısı 300'ü geçti
Bangladeş'in başkenti Dakka yakınlarındaki Savar bölgesinde 8 katlı iş merkezinin çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 300'ü geçti.

Bangladeş'te ölü sayısı 377'ye çıktı
Facianın üzerinden günler geçmesine rağmen, yüzlerce kişinin hala enkaz altında olduğu sanılıyor. 8 katlı binada ölenlerin sayısı 377'ye çıktı.

Çöken iş merkezi'nde ölü sayısı 400'ü geçti
Bangladeş'in başkenti Dakka'da geçen hafta çöken iş merkezinde yaşamını yitirenlerin sayısının 402'ye yükseldiği bildirildi. Yetkililer, arama kurtarma ekiplerinin Rana Plaza'nın enkazında 13 cesede daha ulaştığını açıkladı.

Çöken binada ölü sayısı 500'ü geçti
Bangladeş'in başkenti Dakka'da geçen hafta çöken iş merkezinde yaşamını yitirenlerin sayısının 500'ü geçtiği bildirildi. Polis, bugün enkazdan çıkarılan cesetlerle, olayda ölenlerin sayısının 501 olduğunu açıkladı.