4 Şevval 1445 | 13 Nisan 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

mutluluk Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
En mutlu insanlar çiftçilik yapanlar
İngiltere’de yapılan bir araştırma masa başı işin insanları hiç de mutlu etmediğini ortaya koydu.

Mutluluğun sırrı 'şükür'de gizli
Rahmet ayı Ramazan ayının vazgeçilmez velinimetinden biri olan şükür, Allah için büyük önem taşıyor.

Mutluluk oranı azaldı
Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre, insanlar 2012’de bir önceki yıla yani 2011’e göre daha mutsuz oldu. Araştırmayı TÜİK yayınladı.

İşyerinde mutluluğun üç tarifi
Küreselleşmenin getirdiği sıkı rekabet yetenekli insan kaynağına olan ihtiyacı da artırıyor. Tüm dünyada işverenler gelecek 10 yıl içinde artan yatırımlar ve iş olanaklarına karşın yaşlanan nüfus nedeniyle yetenek açığı ile karşı karşıya. İşverenler en çok çalışılmak istenen şirketler arasına girmek için rekabet ediyorlar.

Mutluluğu parada arayanlara bilimsel cevap
İnsanlık tarihinin en büyük sorunlarının başında mutsuzluk geliyor. Her çağda insan toplumlarının kendilerini daha huzurlu hissetmeleri için manevi eğitimlere başvurmaları günümüzde ise yerini daha çok materyalist düşüncelere bıraktı. Özellikle son yüzyılda yaşanan maddi refah toplumların mutluluğu parada aramalarına sebep oldu.

Mutluluğa giden yollar...
ABD’deki Yale Üniversitesi’nde “Psikoloji ve Mutlu Yaşam” dersi veren Laurie Santos, “Mutluluk kendiliğinden gelmez. Bu konuda gelişmek için pratik yapmanız gerek” dedi ve bazı önerilerde bulundu...

Evlilik başarılı hissettiriyor
Elektronik ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösteren ABD merkezli bir firmanın yaptığı “mutluluk anketi”, evliliğin başarılı hissetmek açısından oldukça önemli olduğunu ortaya koydu.

Çocuklu kadınlar daha mutlu oluyor
İngiltere'nin Open University tarafından yapılan araştırmaya göre, evli ve çocuk sahibi kadınlar daha mutlu bir yaşam sürüyor.

Türk halkının yüzde 59'u kendini mutlu hissediyor
2013 yılının “mutluluk” araştırması yayımlandı. Gelir azalsa, borç artsa da halkımızın yüzde 59’u mutlu yüzde 77’si umutlu

Türkiye'nin mutluluk haritası açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "İl Düzeyinde Yaşam Memnuniyeti, 2013" araştırması sonuçlarını açıkladı. Türkiye'de mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı 2013'te yüzde 59 olarak tahmin edildi.

Türkiye mutluluk oranı araştırması...
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı Yaşam Memnuniyeti Araştırması sonuçlarını açıkladı. Buna göre, 2013'te yüzde 59 olan mutlu olduğunu beyan edenlerin oranı, 2014'te yüzde 56,3'e düştü. Mutsuz olduğunu beyan edenlerin oranı ise yüzde 10,8'den yüzde 11,7'ye yükseldi

Aile mutlu ediyor
Türkiye İstatistik Kurumu, "İstatistiklerle Aile, 2014" verilerini açıkladı. Buna göre, kendilerini en fazla ailelerinin mutlu ettiğini ifade eden bireylerin oranı yüzde 73,3’e yükseldi. Verilere göre, ortalama hanehalkı büyüklüğü 2014 yılında değişmeyerek 3,6 oldu.

Rakamlara göre Türk halkı mutlu
Türkiye’de mutlu olduğunu beyan edenlerin oranı 2014 yılında yüzde 56.3 iken, 2015’te yüzde 56.6’ya yükseldi. En çok mutlu olan kesimler ise kadınlar, gençler ve evliler oldu. Mutluluk nedenleri arasında aile ve sağlık ilk sıralarda yer aldı.