1 Zilhicce 1443 | 30 Haziran 2022 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

reçete Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Günde 300 reçete yazan doktor var
Sağlıkta, Risk Odaklı Denetim Modeli çalışmaları başlıyor. SGK Başkanı Fatih Acar, sağlık alanındaki suistimallere dikkat çekerek, “Günlük 300 reçete yazan doktorlarımız var. Bunu bizim kurum olarak kabul etmemiz mümkün değil. Bu doktorla ilgili işlem yapmamız gerekir ve bu yapılacak” dedi.

Reçetede e-imza dönemi
Sağlık Bakanlığı, 1 Ocak 2016'dan itibaren ilaç yazımında suiistimallerin önüne geçmek için e-imza uygulamasını hayata geçirecek. Halen aile hekimlerinin üçte birinin kullandığı e-imza, Ocak 2016'dan itibaren sağlık kurumlarında zorunlu hale geliyor.

Müzikle tedavi reçeteye girecek
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk, Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığının, müzikle tedavi yönteminin de tıpla ilerlemesi yolunda adım attığını söyledi.

Reçeteli egzersiz dönemi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, obeziteyle mücadelede yeni çalışmalar başlatacaklarını belirterek, "Yeni dönemde doktorlar reçeteye ilaç gibi egzersiz yazacak" dedi.

Vatandaş aleyhine bir durum yok
İlaç konusuyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Eczacıları Birliği (TEB) önceki gece geç saatlere kadar süren görüşmelerin ardından protokol imza aşamasına geldi

Reçete yolsuzluğuna 'şifreli' önlem
Sosyal Güvenlik Kurumu sahte reçete üzerinden yapılan ilaç kaçakçılığının önüne geçmek için hekim, eczacı ve hasta üçgeninde bir dizi önlemi hayata geçirecek.