6 Rebi'ül-evvel 1442 | 23 Ekim 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

formasyon Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
YÖK'ten formasyon açıklaması
YÖK, alan fakültelerinden mezun olanlar için mezuniyet sonrası pedagojik formasyon sertifika programının devam etmesine karar verdi. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Genel Kurulu'nun, 2013 yılının 4. toplantısını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı başkanlığında yaptığı anımsatıldı.

Fen-Edebiyat'a formasyon kaldırıldı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 5 Nisan’da aldığı karar ile fen edebiyat fakültesi öğrencilerinin aldığı pedagojik formasyon programını kaldırdı.

Üniversiteliler okurken formasyon alabilecek
Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), özellikle fen edebiyat ve ilahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen olabilmelerine imkan tanıyan “pedagojik formasyon” eğitiminin, henüz üniversitede okurken alınabileceği yeni bir model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Lisans öğrencilerine de formasyon eğitimi
Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı, yükseköğretim programlarına devam eden lisans öğrencileri için de açılacak

Lisans öğrencilerine de formasyon eğitimi
Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı, yükseköğretim programlarına devam eden lisans öğrencileri için de açılacak

Formasyon bekleyenlere müjde!
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2014-2015 eğitim öğretim yılı bahar döneminde başlatılacak pedagojik fomasyon eğitimi programları için, gerekli şartları taşıyan üniversitelere toplam 40 bin dolayında ek kontenjan verildiğini bildirdi

YÖK formasyon kontenjanı yetkisini de devretti
Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK), elindeki yetkilerden birini daha üniversitelere devretti. Şu ana kadar YÖK'te olan formasyon yetkisi üniversitelere bırakıldı. YÖK, üniversitelere gönderdiği yazıyla formasyonda kontenjan belirleme yetkisini üniversite senatolarına bıraktığını belirtti.

Türkiye’nin mesleği öğretmenlik
Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), ‘Kim Öğretmen Olmak İster’ başlığı ile mini bir rapor yayınladı. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki 41 ülkede 15 yaş düzeyindeki öğrencilerin öğretmenlikle ilgili görüşleri değerlendirildi.