18 Zilka'de 1441 | 9 Temmuz 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

DSÖ Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Yaşlılık 65'e çıktı 60 artık genç yaşlı
Ortalama yaşam süresi her geçen yıl uzayan Türk halkına "yaş" ayarı geliyor. Yaşlı nüfusunun artması ile ömür süresinin uzamasına yönelik araştırmalara paralel olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da "yaşlılık yaşı"nı yeniden belirlemek için çalışma başlattı.

Corona virüsü insandan insana geçebiliyor
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni Corona virüsünün (NCoV) yakın temas halinde insandan insana geçmesinin mümkün olduğu uyarısında bulundu.

Yeni kuş gribi virüsü insandan insana daha kolay bulaşıyor
Çin'de ortaya çıkan kuş gribinin yeni türünün, bilinen diğer tür kuş gribi türlerine oranla insandan insana geçme ihtimalinin daha yüksek olduğu bildirildi.

Trafik kazalarında en büyük pay yanlış lastikte
Geçen yıl 1 milyon 296 bin kaza yaşandı. Bu kazalardan araç kaynaklı olanların yüzde 59'u yanlış lastik seçimi nedeniyle meydana geldi...

'Sigara reçeteyle ve nikotinsiz satılsın'
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), tütünle mücadele yürüten Türkiye'ye, "Sigara reçeteyle satılsın" talebinde bulundu.

Sağlıkta hijyene dikkat !
Dünya Sağlık Örgütü doktorların yüzde 40’ının el hijyenine dikkat etmediğini açıkladı. Yapılan son araştırmaya göre sağlık çalışanlarının yüzde 49’u ellerini yeterince yıkamıyor.

Ebola salgını sağlıkçıları da vuruyor
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Batı Afrika'daki Ebola salgınında 120'den fazla sağlık personelinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ebolanın bilançosu artıyor
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Liberya, Gine ve Sierra Leone'deki Ebola salgınında ölenlerin sayısının 2 bin 803'e yükseldiğini bildirdi.