5 Cemaziyelevvel 1439 | 22 Ocak 2018 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sıcaklık artışı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bakan'dan sıcaklık uyarısı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mevsim sıcaklıklarının ortalamanın üzerinde seyrettiğine dikkat çekerek, yaşlılar, çocuklar ve hamileleri sıcaklığın arttığı öğle saatleri olan 12.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Yeni sıcak hava dalgası geliyor
Türkiye'nin batısı ile Ege ve Akdeniz sahilleri yazın en sıcak günlerini yaşamaya hazırlanıyor. Hafta sonuna doğru Tunus’tan esecek rüzgarlar bu yazın en etkili sıcak hava dalgasını getirecek. Sıcaklıklar cumartesi-pazar tüm yurtta 5 derece daha yükselecek.

Afrika sıcağı kavuracak
Türkiye hafta sonunda Kuzey Afrika üzerinden gelecek sıcak hava dalgasının etkisine giriyor. Hava sıcaklıkları doğu bölgelerde mevsim normallerinin 2-5, iç ve batı bölgelerde de 5-9 derece üzerinde gerçekleşecek.

Bu yaz sıcak geçecek
Meteoroloji İşleri Genel Müdürü İsmail Güneş, “Türkiye İçin İklim Değişikliği Senaryoları Projesi”ni tamamladıklarını, bölgede 2012’den başlayarak gelecek 50-100 yıllık dönemde sıcaklıklarda 1.5 derece artış beklediklerini bildirdi.

Dünyayı bekleyen tehlike: sıcaklık artışı
Dünya Bankası'nın hazırladığı rapora göre, önlem alınmazsa küresel sıcaklık 2060 yılına kadar yaklaşık 4 derece artış gösterecek.

Buzullar için ilginç yorum: Buzdolabının kapısı açık
Bilim adamları Kuzey Kutup Dairesi’ndeki ısınma ve buzul erimesinin artık anormal durum olmaktan çıkıp olağan hale geldiğine işaret ederek, “Dünyanın buzdolabının kapısı açık kaldı” yorumunda bulundu.