7 Ramazan 1444 | 29 Mart 2023 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

iflas Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Komşu yasayı onayladı
İflasın eşiğindeki Yunanistan 2 günlük genel grevin gölgesinde tasarruf tedbirlerini içeren yasa tasarısını onayladı. Oylama sırasında parlamento dışındaki gösterilerde 1 kişi hayatını kaybetti

Yunanistan'da ek acı reçete onaylandı
Yunanistan siyasi parti liderleri, Yunan medyası tarafından ‘ölüm kontratı’ olarak değerlendirilen önlemler paketi üzerinde anlaştı. Yunanistan’da geçici işbirliği hükümetini destekleyen siyasi parti liderleri, ikinci kredi anlaşması karşılığı Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından istenen yeni tasarruf önlemlerini kabul etti.

Komşuda iflas tehlikesi sürüyor
Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa Komisyonu’ndan oluşan Troyka, Yunanistan’ın 31.5 milyar Avro yardım almayı hak edip etmediğine karar vermek üzere temaslarını sürdürüyor.

Yunanistan iflastan kurtuldu
Avrupa Merkez Bankası 'nın Yunan bankalara, Yunanistan Merkez Bankası 'nın acil durum fonundan daha fazla kaynak sağlamasına izin verdiğini bildirdi.

Slovenya da iflasın eşiğinde
Avro krizi, AB’nin küçük kalelerini teker teker düşürüyor. Slovenya devletinin bu gidişle ekim ayında ödeme güçlüğü ilan edeceği ve “Kurtarma Şemsiyesi”nden yararlanmak üzere harekete geçebileceği belirlendi.

Rum kesimi iflasını resmen kabul etti
Avrupa`daki kriz Yunanistan`dan sonra en derin darbeyi Kıbrıs Rum Kesimi`ne vurmuştu. Rum Kesimi de artık daha fazla dayanamayarak iflasını ilan etti. Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas Yunanistan krizi nedeniyle batan ülke ekonomisini kurtarmak amacıyla AB Destek Mekanizması'nın masaya koyduğu acı reçeteyi içi kan ağlayarak kabul ettiğini ilan etti.

Sırayla iflas ediyorlar
2004'te AB'ye kabul edilen Slovenya'da hükümetin ülkeyi iflastan kurtarmak için açıkladığı bütçe kesintileri ve reformlar vatandaşların tepkisine neden oldu. Hükümetin kemer sıkma politikalarına karşı çıkan binlerce kişinin katıldığı protestolar şiddet olaylarına da yol açtı.

Rum, iflasın eşiğinde
Güney Kıbrıs’ın en büyük bankası Bank of Cyprus, “Ülke ekonomisi iflasın eşiğinde” uyarısında bulundu. Bankalar, Salı gününe kadar tatil edilirken, ATM’den nakit çekimi de 260 avro ile sınırlandırıldı.

Otomotiv şehrinin iflası!
ABD’de Michigan eyaletine bağlı Detroit şehrinde, 18.5 milyar dolarlık borçla ülke tarihinin en büyük iflası yaşandı. Detroit Acil Durum Müdürü Kevyn Orr’un hazırladığı iflas kararı dosyası Vali Rick Snyder tarafından kabul edildi.

Güney Kıbrıs iflas listesinin zirvesinde
Yunanistan'dan sonra Kıbrıs Rum Kesimi'nin de ekonomik iflasta olduğu kesinleşti. Capital Market Authority'nin (kısa adı CMA olan Sermaye Piyasası Kurumu) ekonomik kriz yaşayan Kıbrıs Rum Kesimi'ni, borçlarını ödeyemeyen-iflas etmiş 10 ülke arasında ilk sıraya yerleştirdiği bildirildi.

Arjantin iflas etti
Vadesi gelen 1.3 milyar dolarlık tahvilin geri ödenmesini talep eden kreditörlerle yaptığı görüşmelerden sonuç alamayan Arjantin ekonomisi iflas etti

İflas ertelemenin piyasası oluştu!
İş dünyasının temsilcilerine göre; çekini ödemek istemeyen iflas erteleme çıkartıyor. Alacaklıya, 'Yarısını al, yoksa hiç alamazsın' deniliyor

Komşu iflası araştırıyor
Yunanistan'ın radikal sol SYRİZA hükümeti, sürekli artan borcunun nedenlerinin araştırılması amacıyla partiler arası bir komisyon oluşturulmasına karar verdi. Komisyon Yunanistan'ın 350 milyar euroya ulaşan borcunu ödemek için uluslararası para piyasalarından sürekli aldığı kredilere rağmen niçin iflasın eşiğine geldiğini ve Yunanistan'ın niçin IMF ve AB'nin hazırladığı "Tasarruf Programına" ihtiyaç duyduğunu araştıracak.

Yunanistan iflas için hazırlanıyor
SYRIZA meclis grubu sözcüsü Filis: "Atina artık beklemede ve her türlü olasılık için hazırlanıyor."

Yunanistan iflasa sürükleniyor
Eurogroup’tan yine anlaşma çıkmadı. IMF Başkanı Lagarde 30 Haziran’da 1.6 milyar Euro ödenmezse Atina’yı iflas etmiş sayacaklarını AB de 7.2 milyar Euro’luk yardım diliminin iptal olacağını açıkladı.