1 Ramazan 1444 | 23 Mart 2023 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Regaib Kandili Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bugün Regaip Kandili
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, üç aylar ve Regaip Kandili'yle ilgili bir mesaj yayımladı. Prof. Görmez, "Regaip Kandili, her türlü arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı, rağbetlerimizi iyiye, doğruya, güzele, faydalı olana, hakka ve hakikate; regaibimizi Rabbimize yöneltmek, bütün işlerimizi Cenab-ı Hakk'ın rızasına uygun hale getirme çabasıdır" ifadelerini kullandı.

Üç Aylar’ Kutlu Olsun!
Nurlu Receb ayı girdi, mübarek “Üç Aylar” başladı; hepimize ve tüm müslümanlara kutlu olsun! Buyuruluyor ki Receb tohumunu ekme; Şaban tarlaya bakma, Ramazan da oluşan mahsulü toplama ayıdır. Din ve tasavvuf kitaplarımızda belirtildiğine göre receb, –kadr ü kıymetini bilen, çalışkan mü’minler için– olağanüstü hayırlı ve ibadetlerin sevabı müzaaf ve katmerlidir.

Regaib Kandili'nde muhasebe çağrısı
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Regaib Kandili'nin, bitmek tükenmek bilmeyen arzu ve isteklerin, insanları esir alan aşırı tutkuların ve bütün bu arzular doğrultusunda ortaya konulan çaba ve gayretlerin muhasebesini yapmak için Allah'ın her yıl lütfettiği mübarek bir gece olduğunu belirtti.

Üç Aylar ve Regaib Kandili üzerine...
Prof.Dr. M.Es’ad Coşan Hocaefendi’nin üç aylar ve Regaib Kandili üzerine kaleme aldıkları makale ve sohbetlerinden derlediğimiz bölümü istifadenize sunuyoruz:"Aziz kardeşlerim bu güzel fırsatları iyi değerlendirsinler; gündelik olağan alışkanlıklarından sıyrılsınlar, aşk ve şevklerini tazelesinler, Allah'ın razı olduğu yola girsinler, cennet yönüne yönlensinler; yıllık mânevî muhasebelerini yapsınlar"...

AKRA'dan Regaib Kandili Özel Yayın Akışı
Mübarek üç ayların başladığını haber veren kutlu zaman dilimlerinden Regaib Kandilini, AKRA'da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz. Sohbetlerden, söyleşilerden ve özel programlardan oluşan yayın akışımızı AKRA’dan gün boyu takip edebilir ya da akradyo.net sitemizden dinleyebilirsiniz.

Ramazanın müjdecisi 'üç aylar'a girdik
İçinde Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni barındıran "üç aylar" başladı. Üç ayların ilk ayı recebin ilk perşembe günü olan Regaip Kandili bugün idrak edilecek.

AKRA FM’DEN REGAİB KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Mübarek üç ayların başladığını haber veren kutlu zaman dilimlerinden Regaib Kandilini, AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz. Sohbetlerden, söyleşilerden ve özel programlardan oluşan yayın akışımızı 23 Nisan 2015 Perşembe günü radyonuz AKRA FM’den gün boyu takip edebilirsiniz.

Bu gece Regaib Kandili
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bugün idrak edilecek Regaip Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, her yıl manevi bir yenilenme mevsimi olarak gelen mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmaktan sevinç, huzur ve mutluluk duyduğunu belirtti

Kandil gecesi camiler doldu taştı
Mübarek üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili, başta Eyüp Sultan, Sultanahmet ve Süleymaniye olma üzere tüm camilerde dualarla eda edildi.

AKRA FM’DEN REGAİB KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Mübarek üç ayların başladığını haber veren kutlu zaman dilimlerinden Regaib Kandilini, AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz.Sohbetlerden, söyleşilerden ve özel programlardan oluşan yayın akışımızı 07 Nisan 2016 Perşembe günü radyonuz AKRA FM’den gün boyu takip edebilirsiniz.

AKRA'da Regaib Kandili Özel Yayın Akışı
Mübarek üç ayların başladığını haber veren kutlu zaman dilimlerinden Regaib Kandilini, AKRA'da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz.

3 Aylar ve Regaib Kandili
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin, mübarek üç aylar ve Regaib Kandili üzerine kaleme aldıkları makale ve sohbetlerinden derlediğimiz bölümleri istifadenize sunuyoruz.