3 Rebi'ül-evvel 1442 | 20 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Pekin Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Pekin'den İran eleştirilerine sert tepki
Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Şın Danyang, İran ile mevcut meşru ticaret ilişkilerine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

2014'ü bu üçlü şekillendirecek
New York, Tahran ve Pekin... Bu üçlü 2014'te hem Türkiye hem de dünya ekonomisinin seyrini belirleyecek. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) tahvil alımını azatma kararı başta gelişmekte olan ülkeleri olmak üzere tüm dünyada ucuz sermayeyi azaltıp finansmanı etkileyecek.

Pekin'de nefes almak sigara içmeye bedel
Çevre hakkında araştırmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu, Çin'in başkenti Pekin'de hava kirliliğinin dayanılmaz boyutlara ulaştığını açıkladı. Kuruluşun yaptığı bir bilimsel çalışmada Çin'deki hava kirliliğinin yılda 1.6 milyon kişinin ölümüne neden olduğu ortaya çıktı.

Pekin'de ilk kez kırmızı alarm verildi
Çin'in başkenti Pekin'de günlerdir etkisini koruyan hava kirliliği nedeniyle ilk kez kırmızı alarm verildi. Şehirde okullar kapatıldı, inşaat çalışmaları durduruldu.

Pekin'den Bosna'ya dünya duman altında
Çin, Bosna Hersek ve İtalya'da kirli hava yüzünden alarm seviyeleri artırılırken, Pekin, Saraybosna, Milano ve Roma'da olağanüstü önlemler alındı. Pekin'de 227 uçuş iptal edildi.