6 Rebi'ül-evvel 1442 | 23 Ekim 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

tasarruf Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kriz 102 milyar Avro tasarruf ettirecek
İspanyol hükümeti, kamu açığını düşürmek için 2014 yılı sonuna kadar toplam 102 milyar 149 milyon avroluk tasarruf öngören bir paketi kabul etti.

Elektrik faturasında yüzde 15 tasarruf imkanı
Doğalgaz ve elektrik fiyatlarına yapılan zam ardından enerjide tasarruf tedbirleri yeniden hatırlanmaya başlandı. Enerji Verimliliği Derneği verilerine göre, evlerde tüketilen elektrik enerjisinin yüzde 10-15'i, kullanılmadığı halde prizde takılı kalan cihazlar tarafından tüketiliyor.

Türk halkının tasarrufa yaklaşımı
Kamuoyunun yüzde 13,8'inin tasarruf kaygısı taşımadığını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kişilerin yüzde 86,4'ünün son bir yıl içinde tasarruf yapamadığını, ortalama tasarruf tutarının aylık gelirin yaklaşık 5'te 1'i olduğunu söyledi.

Tasarruf sağlayan ürünleri seviyoruz
Türk halkının yüzde 85'i evlerinde su ve elektrik tasarrufu sağlayan ürünlere sahip olmayı önemsiyor. Su tasarrufu deyince aklımıza el yıkarken, diş fırçalarken gereksiz yere su akıtmamak geliyor.

'Yenilenebilir'de 4 trilyon dolarlık tasarruf mümkün
Küresel enerji kaynakları arasında yenilenebilir enerjinin payının 2030 yılına kadar iki katına çıkmasının küresel ekonomiye yıllık 4,2 trilyon dolar tasarruf sağlayacağı öngörülüyor.

3 gram tuzla 1,5 milyar dolar tasarruf
Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca yürütülen çalışmalar ve kampanyalar sayesinde Türkiye'de kişi başına tüketilen tuz miktarının düştüğü ve geçen yıl tuzdan 1,5 milyar dolar tasarruf sağlandığı bildirildi