16 Zilka'de 1445 | 25 Mayıs 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ramazan ayı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Mutluluğun sırrı 'şükür'de gizli
Rahmet ayı Ramazan ayının vazgeçilmez velinimetinden biri olan şükür, Allah için büyük önem taşıyor.

Ramazan'da sigarayı bırakabilirsiniz
Dr. Ahmet Öksüzkaya, Ramazan ayı nedeniyle tiryakilerin normal zamana göre az içtiği sigarayı, Ramazan sonrasında rahatlıkla bırakabileceklerini belirtti.

Ramazan'da suç olayları düştü
İstanbul'da ramazan ayında meydana gelen suçların oranlarında, önceki aylara göre yaklaşık yüzde 20'lik düşüş oldu.

Fırınlar ramazan pidelerini hazırladı
Fırıncılar, ramazanda iftar sofralarının gözdesi olan pide için hazırlıklarını tamamladı.

Ramazanda kuru gıdaya zam beklenmiyor
Ramazan ayında pirinç, bulgur, kırmızı mercimek ve nohut gibi kuru gıda maddelerinde fiyat artışı olmayacağı bildirildi.

Bakliyat en çok Ramazan’da satılıyor
İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı, yaptığı açıklamada, bakliyat ürünleri tüketiminin Ramazan ayında en üst seviyeye çıktığını söyledi.

Ramazanda zamma ve fırsatçılara dikkat
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 9 Temmuz’da başlayacak ‘ramazan’ ayında fiyat artışlarına ilişkin uyarı yaptı.

Ramazan pidesine gizli zam
Ramazana sayılı günler kala İstanbul'da ramazan pidesi fiyatı belli oldu. 5 yıldır 1.5 liradan satılan 400 gramlık pidenin fiyatı bu yıl da değişmedi. Ancak gramajı 300'e indirildi. İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (İSTESOB) Faik Yılmaz, girdi maliyetlerine gelen zam neticesinde gramajı düşürerek fiyatı aynı tuttuklarını söyledi.

Ramazanda aile hayatı ve çocuk terbiyesi üzerine
Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin Kadın ve Aile Dergisi’nin Haziran 1985 tarihli nüshasında yayınlanan başyazısını, karşıladığımız Ramazan ayı münasebetiyle istifadenize sunuyoruz: "Ne mutlu ki Ramazan-ı şerife kavuşmuş bulunuyoruz. Hadis-i şeriflere göre bu ay, gerçek bir bereket mevsimidir. Allahu Teâla bu ayda müminleri hayırlara gark eder; rahmetini onlar üzerine yayar..."

Oruç ve beslenme
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin Panzehir Dergisi’nin Ocak 1997 sayısında yer alan başyazısını, Ramazan ayı vesilesiyle yayınlıyoruz: Ramazan çok mübarek, çok mukaddes bir ay; oruç çok değerli, çok önemli bir ibadet. Açlık ruhların gıdası, kalplerin cilası, dertlerin şifası.Mide boş olunca, kalpler nurlanıyor, duygular canlanıyor, hikmet rikkat pınarları gönül aleminin çemenzarlarından şırıl şırıl akmaya başlıyor.

Dünyevîlikten kurtulma ayı Ramazan
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Ramazan sadece ibadet ayı değil. 12 ayın bir ayında kişinin Alllah’a yaklaşması için zaman ayırmasını sağlıyor" dedi.

AKRA Ramazan ayında da dopdolu
Ramazan, oruç ayı, Kur'an ayı, takva ayı, şükür ayı, doğruyu bulma ayı… Ramazan, tevbe ayı Ramazan, itikâf, tefekkür ve ibadet ayı Ramazan, Allah'ın koyduğu sınırları gözetme ayı

Ramazan’da aile hayatı ve çocuk terbiyesi
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayını ailece değerlendirmek üzerine kaleme aldığı başmakaleyi istifadenize sunuyoruz: Ne mutlu ki Ramazân-ı şerîfe kavuşmuş bulunuyoruz. Hadîs-i şerîflere göre bu ay, gerçek bir bereket mevsimidir..

'Ramazan bize çok güzel bir atmosfer sunuyor'
Dr. Hasan Kamil Yılmaz, ramazanın manevi atmosferine değinerek, şunları kaydetti: "Ramazan iklimi; kardeşliğin, sevginin, dostluğun coşup taştığı bir mevsim. İftar ve sahur sofralarıyla Kur an ziyafetleriyle dostluk buluşmalarıyla bize çok güzel bir atmosfer sunuyor...

Ramazanda Aile Hayatı ve Çocuk Terbiyesi
Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin Kadın ve Aile Dergisi’nin Haziran 1985 tarihli nüshasında yayınlanan başyazısını, Ramazan ayın münasebetiyle istifadenize sunuyoruz.