28 Zilka'de 1443 | 27 Haziran 2022 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ramazan Bayramı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bayramda sürücüye sıkı takip
Bayram süresince alınacak trafik tedbirlerine ilişkin genelge yayımlandı. Ramazan Bayramında karayollarında görevli ekipler, trafik kuruluşlarının büro hizmetlerinde görevli personelle takviye edilecek ve ortalama her 30 kilometreye bir ekip düşecek.

Emniyetten bayram öncesi sahte para uyarısı
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi vatandaşları alışveriş telaşı sardı. Bursa Emniyet Müdürlüğü, bayram alışverişine çıkacak vatandaşlara 'sahte para kullananlar genellikle bonkör davranıyor, dikkatli olun.' uyarısında bulundu.

Türkiye bayramı yollarda geçirecek
Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kala, bayram tatiline ilişkin hazırlıklar yoğunlaştı. Birleştirme olmamasına karşın bayramı şehir dışında geçirmek isteyenler için gerekli önlemler alınırken, bu bayramda yaklaşık 2 milyon kişinin yollara çıkması bekleniyor.

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Nisan 1992 nüshasında yer alan başyazısını Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz: Zevkli, şevkli, feyizli, nurlu mübarek bir ay geçirdik: Onbir ayın sultanı, mah-ı gufran: Ramazan! Mutlu ve mübarek bir bayrama doğru gidiyoruz.

Bayram için yola çıkarken tedbirinizi alın
Emniyet verilerine göre geçen sene Ramazan Bayramı süresince (4 gün) meydana gelen bin 841 kazada 74 kişi hayatını kaybetti, 4 bin 61 kişi yaralandı. Kazaların başlıca sebepleri arasında ise aşırı hız, uykusuzluk ve yakınlarına kavuşma heyecanı geldi.

TEM'de bayram yoğunluğu
Ramazan Bayramı öncesinde yola çıkan sürücüler, TEM otoyolunun Düzce ve Bolu Dağı geçişinde yoğunluğa neden oluyor. Hafta sonu tatilini bayram tatiliyle birleştiren sürücüler, otoyolun özellikle Ankara yönünde araç yoğunluğunu artırdı.

Ucuz şekerleme pahalıya patlar
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, denetim dışı ve kaçak üretilen gıda ürünlerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Normalden ucuza satılan yiyeceklere şüpheyle yaklaşın. Yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, şekerleme, çikolata, kadayıf ve ekmek gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun” uyarısında bulundu.

AKRA FM'den Ramazan Bayramı Özel Yayın Akışı
Mevla bizi affede Gör ne güzel ıyd olur Cürm ü hatalar gide Bayram o bayram olur Manevi temizlenme ayının ardından sevince gark etmek ve gönülleri şenlendirmek için Ramazan Bayramı geldi… AKRA FM Bayram özel programlarıyla yine çok farklı, yine çok dinamik…Merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Bayram Özel Sohbetleri ve Başmakaleleri...

Nice mübarek Ramazanlara, nice mes'ud bayramlara
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Nisan 1992 nüshasında yer alan başyazısını Ramazan bayramı münasebetiyle yayınlıyoruz: Zevkli, şevkli, feyizli, nurlu mübarek bir ay geçirdik: Onbir ayın sultanı, mah-ı gufran: Ramazan! Mutlu ve mübarek bir bayrama doğru gidiyoruz.

Ramazan ve bayram sonu değerlendirmesi
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Mart 1996 nüshasında yer alan başyazısını istifadenize sunuyoruz: İslâm, insan'a ve cemiyet'e çok büyük değer atfeder...

AKRA’DAN RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL YAYIN AKIŞI
Manevi arınma ayının ardından sevince gark etmek ve gönülleri şenlendirmek için Ramazan Bayramı geldi… AKRA Bayram özel programlarıyla yine çok farklı, yine çok dinamik…

Bayramda köprüler ve otoyollar ücretsiz
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Ramazan Bayramı süresince Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak” dedi.

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara
Zevkli, şevkli, feyizli, nurlu mübarek bir ay geçirdik: Onbir ayın sultanı, mah-ı gufran: Ramazan! Mutlu ve mübarek bir bayrama doğru gidiyoruz.Ümmet olarak sevindik, nurlandık, coştuk; camilere, ibadetlere koştuk, çok hayırlar işlemeğe çalıştık. İbadet ve taatlarımızı rahim ve kerim Rabbımız, eksik ve kusurlarına rağmen, lütuf ve keremiyle ahsen ve etem olarak kabul...

Önemli olan Bayramdan sonrası
Nurlu, feyizli, mübarek bir ay geçirdiniz. Allahu Teâlâ, tekrarını nasib etsin. Bir ay boyu, susamışken su içmeme, acıkmışken yemek yememe, kızıp öfkelenmişken sabretme, nefsin güçlü arzu ve hırslarına karşı çıkma egzersizi yaptınız; iradenizi kullandınız, kuvvetlendirdiniz; gördünüz ki gerçekten "açlık ruhun gıdası" imiş; insan abur cubur, tıka basa yemeyince daha da hafif ve rahat oluyor, sıhhat kazanıyormuş, sigarayı nasıl da bıraktınız?

Dönüş çilesi başlıyor
Ramazan Bayramı’nı şehir dışında geçiren vatandaşlar tatilin sonunun gelmesiyle geri dönüş yoluna çıkmaya da başladı. Özellikle yarın, tatilin son gününde şehirlerarası yollardaki trafik yoğunluğunun artması bekleniyor. Bayramlarda yollardaki sıkışıklığın ve kaza riskinin arttığına vurgu yapan yetkililer, yola çıkacaklara önemli uyarılarda bulunuyor.