4 Şevval 1445 | 13 Nisan 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Boşanma Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Maaş için boşanan çiftlere SGK darbesi
Babası ya da annesi vefat eden çok sayıda kadın, yetim maaşı alabilmek için kâğıt üzerinde eşinden boşanıyor. Bunu önlemek isteyen SGK yaptığı çalışma ile ilginç sonuçlara ulaştı.

Evlilik arttı, boşanma azaldı
TÜİK, 2012 yılı İkinci Dönem Evlenme ve Boşanma İstatistikleri'ni açıkladı. Buna göre, bu yılın ikinci döneminde evlenen çiftlerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 artarak, 173 bin 462'ye yükseldi.

Boşanmalar danışmanlarla önlenecek
Sağlıksız kararlarla biten evlilikleri kurtarmak için Aile ile Adalet Bakanlığı harekete geçti. Boşanmak isteyen çiftleri en az 360 saat hizmet alacakları danışmanlara yönlendirecek

Bakanlık devreye girdi 510 çift boşanmaktan vazgeçti
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca başlatılan boşanma süreci danışmanlığı hizmetiyle 2014 yılında bu hizmeti almak isteyen bin 495 çiftten, 510'u boşanmaktan vazgeçti.

Boşanmalara karşı danışman hizmeti
Türkiye’de boşanan çiftlerin sayısı her yıl artıyor. Son 5 yılda boşananların oranı yaklaşık yüzde 10 artarken hükümet, aile danışmanları ile boşanma ve aile sorunlarını asgariye indirmeye çalışacak.

Bakanlıktan boşanacak çocuklu çiftlere öneriler
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından boşanma sürecinde olan ancak boşanma kararını çocuğa doğru bir şekilde nasıl anlatacağını bilemeyen ailelere çifte destek geldi.