1 Ramazan 1444 | 23 Mart 2023 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İran doğalgazı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İran doğalgaz boru hattı tekrar devrede
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız patlama sonucu kesilen İran doğalgaz boru hattının yeniden devrede olduğunu açıkladı

İran gaz fiyatında indirim teklif etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İran’dan alınan doğalgazın pahalı olduğu gerekçesiyle tahkime gidilmesi süreciyle ilgili, "İran, doğalgaz fiyatında belli oranda indirim yapabileceğini söyledi. Ancak biz bunu yeterli bulmadık. Çünkü bizim hedeflediğimiz bir rakam var" dedi.

Doğalgaz ambargo kapsamında değil
Türkiye'nin doğalgaz karşılığındda İran'a para yerine altınla öndeme yapmasını ABD'nin ambargo kapsamına alma ihtimali gündemdeki yerini koruyor.

İran doğalgaz boru hattı bitmek üzere
İran doğalgazını Irak’a taşıyacak olan boru hattının yüzde 90’ın yapımının tamamlandığı açıklandı. Irak Elektrik Bakanı Kerim Aftan el Cemili, İran ile Irak arasına döşenmekte olan doğalgaz boru hattının yüzde 90’lık bölümünün tamamlandığını söyledi. Doğalgaz hattının faaliyete geçmesi durumunda ülkede elektrik santralinin de üretime başlayacağını belirtti

İran'da yeni gaz rezervi bulundu
Fars eyaletinin güneyinde yapılan çalışmalarda 3 bin 900 metre derinlikte 1 trilyon metreküplük doğal gaz rezervi keşfedildi.