27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

öğretmen ataması Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
770 öğretmen Van'da ders başı yapacak
Van'da deprem sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılan 800 öğretmenden dün itibariyle 770'ü başvuruda bulundu.

Şubat'ta öğretmen ataması yapılacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Şubat ayı içerisinde 17 bin kadrolu öğretmenin atamasının yapılacağını duyurdu. Gazetecilere yaptığı açıklamada Dinçer, "17 bin kadrolu öğretmen alacağız. Bu dönemde Şubat ayında eğitimin başlamasından hemen önce. Hangi ilde, hangi branşta öğretmen alacağımızı kılavuzda duyuracağız." dedi.

Öğretmenlikte esas atama Ağustosta
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012’deki esas öğretmen alımını ağustos ayında yapacaklarını belirterek, şubatta gerçekleştirileck 17 bin atamaya ilişkin kılavuzun iki gün içerisinde yayımlanacağını açıkladı. Şubat’ta yapılacak 17 bin öğretmen atamasına ilişkin atama kılavuzunun yayımlanacağını belirten Dinçer, 29 bin memur kadrosunun tahsis edildiğini söyledi.

17 bin öğretmenin ataması gerçekleşti
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), 17 bin kadroya yapacağı öğretmen atamaları bugün elektronik ortamda kura ile yapıldı. Bakanlık 15 bin 934 kadroya öğretmen atadı.

Ağustos'ta 40 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, hümümetin Ağustos ayında atanmak üzere 40 bin yeni kadro verdiğini söyledi. Ömer Dinçer Van'da yaptığı açıklamada, hükümetin 40 bin yeni kadro verdiğini belirterek, böylece daha önce verilen 17 bin kadro ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde verilen en büyük kadro sayısına ulaşıldığını söyledi.

40 bin öğretmen kadrosu
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

MEB'den KPPS ve atama açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Dinçer, öğretmen alımında gelecek seneden itibaren KPSS'nin üç ayrı bölüm halinde yapılacağını söyledi. Öğretmen atamaları ve zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasına ilişkin çalışmalar hakkında soruları cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, önümüzdeki yıldan itibaren öğretmen alımlarında yine KPSS'nin olacağını belirtti.

40 bin öğretmen ataması yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi. En çok atama 4 bin 635 kontenjan ile Türkçe öğretmenliğinde oldu.

Şubat'ta öğretmen ataması olacak mı?
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat ayında açıktan atama yapılmayacağını söyledi.

40 bin öğretmen atamasında öncelik meslek liselerinde
Milli Eğitim Bakanlığı, yüz binlerce öğretmenin merakla beklediği atamalarla ilgili yeni kararlar aldı. En çok atama branş öğretmenlerinde yapılacak. Öğretmenlerin özür grubu tayin atamalarının önceki gün sona ermesinin ardından gözler Eylül ayında yapılacak olan 40 bin öğretmen atamasına çevrildi.

Eylülde 40 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 9-10 Eylül’de 87 alanda 40 bin öğretmen atanacağını bildirdi

Öğretmene KPSS kalkacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, uzun zamandır tartışılan KPSS ile öğretmen alımına son vereceklerini açıkladı. Dinçer, KPSS ile değil alan sınavıyla atanacağı yeni sistemi anlattı.

Öğretmen ataması için başvurular başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular başladı. Başvurular, 1 Nisan'da sona erecek.

Öğretmen atama kontenjanları açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı, 2014-2015 eğitim öğretim yılı öncesinde 40 bin öğretmen ataması için kontenjanları belirledi. Adaylar 12-18 Eylül 2014 tarihlerinde elektronik ortamda başvuru yapabilecek.

20 bin öğretmen ataması için başvurular başladı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular başladı. Ön başvurular 8 Mart tarihine kadar yapılabilecek.