29 Zilka'de 1443 | 28 Haziran 2022 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

öğretmen Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
770 öğretmen Van'da ders başı yapacak
Van'da deprem sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılan 800 öğretmenden dün itibariyle 770'ü başvuruda bulundu.

17 bin öğretmen Cuma günü atanacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 17 bin kadrolu öğretmen atamasını 3 Şubat Cuma günü yapacak. Atama için başvurular 2 Şubat Perşembe günü sona erecek. Öğretmen adayları, başvuru şartlarının ve tercih işlemlerinin düzenlendiği ''Öğretmenlik İçin Atama ve Başvuru Kılavuzu''na bakanlığın internet sitesinden ulaşabilecek.

Öğretmenin KPSS çilesi bitiyor
Her yıl yüzbinlerce öğretmenin Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) çilesinde sona yaklaşıldı. "Yeterlilik"ya da diğer adıyla "alan sınavı" gelecek yıldan itibaren uygulamaya geçirilecek.

Yeni sistem atamaları etkileyecek
12 yıllık zorunlu ve kademeli yeni eğitim sisteminin önümüzdeki yıl uygulanmaya başlayacak olması Ağustos ayında yapılacak olan 40 bin öğretmen atamasına da etki edecek.

Üç model masada
MEB ve YÖK, öğretmen yetiştirme sistemini sil baştan değiştirecek.

Atamalarla iligli esaslar
Milli Eğitim Bakanı Dinçer, seçmeli derslerle ilgili öğretmen atamasının merkezden yapılmayacağını, yerel düzeyde belirleneceğini söyledi.

40 bin öğretmen ve 30 bin polis ataması
Meclis Genel Kurulu'nda, bu yıl 40 bin öğretmen atanabilmesi ile 30 bin polis memuru alımını öngören düzenleme kabul edildi.

Öğretmenlere yükselme kriterleri
Ulusal Öğretmen Stratejisi'ne göre, öğretmenlere sınav yolu gözüktü. Yeni sisteme göre öğretmenler, performanslarının yanı sıra, sınavdan aldıkları puana göre yükselebilecek.

Öğretmen olmak zorlaşacak
Öğretmenlik kolay ulaşılabilir bir meslek olmaktan çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzun zamandır üzerinde çalışmalar yürüttüğü Ulusal Öğretmen Stratejisi'nde öğretmenlik mesleğine ilişkin önemli değişiklikler gündemde.

500 bin öğretmene '66 aylık' eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı, okullar açılmadan önce öğretmenlere pedagog ve psikologlar aracılığıyla eğitim veriyor. 4+4+4 yeni eğitim sisteminde karşılaşabilecekleri sosyal ve günlük yaşanabilecek sorunlar ve bu sorunların çözüm yöntemleri anlatılacak.

Sık sık rapor alan öğretmenlere inceleme
Milli Eğitim Bakanlığı, sık rapor alıp derslerin boş geçmesine yol açan öğretmenleri takibe alacak; suistimali olanlar için yasal işlem başlatacak.

Gurbete düşen öğretmenlere müjde
Milli Eğitim Bakanlığı, 4+4+4 eğitim sistemiyle özür grubu atamalarında eşleriyle ayrı ayrı illerde görev yapmak zorunda kalan öğretmenler için ara formül geliştirdi.

Yeni atanan öğretmen travma eğitimi aldı
Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda ilk kez yeni atanan öğretmenlere travma eğitimi verdi.

700 TL'lik ek ders fırsatı
12 yıllık kademeli ve zorunlu eğitim sistemiyle birlikte artan seçmeli ders sayısı maddi anlamda en çok öğretmenlerin yüzünü güldürecek.

Öğretmene performans sistemi geliyor
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen yetiştirme ve geliştirme sistemini, öğretmen ve öğrenci yeterliliklerini esas alan bir performans sistemini de içerecek şekilde yeniden yapılandıracak.