27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

BTK Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Güvenli internet dönemi başlıyor
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmetinin, çocukların ve gençlerin internet üzerindeki bilgi kirliliğinden ve zararlı içeriklerden korunmaları amacıyla ortaya çıkmış bir proje olduğunu belirtti.

İki yılda sistem tıkanabilir
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) sabit ve mobil iletişim şirketlerine ‘gider’ uyarısı geldi. Şirketlerin giderlerindeki artışa dikkat çeken BTK Başkanı Tayfun Acarer, gerekli yatırımların yapılmaması durumunda altyapının 2 yıl içinde tıkanacağını ifade etti.

3G’nin kapsama alanı genişliyor
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 3G’nin kapsama alanının genişletilmesi ve kapalı alanlarda yaşanan bağlantı sorunlarının çözümü amacıyla yeni bir çalışma başlattı.

Hattı üzerine almada süre 1 yıl
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmadan başkaları adına açılmış cep telefonu hatlarını kullananlara, bu hatları üzerlerine almaları için 1 yıllık süre tanıdı.

TV'lere kaçak cep takibi
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), televizyon, radyo ve internet üzerinden cep telefonu, sabit telefon, dect ve telsiz cihazları satan firmaları yakın takibe aldı.

Siber talimhane kuruluyor
Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK), Türkiye’nin dört bir yanından dijital alanda yetenekli gençleri, siber güvenlik operasyonlarında görev almak üzere kamuya kazandırmaya hazırlanıyor.

İletişimde şikâyet azaldı
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) ocak-mart döneminde gelen şikâyet sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,8 azalarak, 50 bin 499’den 45 bin 524’e düştü.

En fazla şikayet internet ve faturadan!
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerinden derlenen bilgiye göre, geçen yılın dördüncü çeyreğinde kuruma toplam 39 bin 242 şikayet iletildi.

İnternette adil kullanım kotası kalkıyor
İnternet kullanımında belirli bir limit aşımından sonra devreye sokularak kullanıcıları mağdur eden Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulanmasına 1 Mayıs itibarıyla kademeli olarak son verilecek. Kotalı paketlerde 02.00-08.00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN'ye dâhil edilmeyecek.

İnternet hızı ve kullanımında yeni dönem
Evinde sabit internet aboneliği olan milyonlarca kişi için yeni bir dönem başladı. Artık saat 02.00-08.00 arası kullanım kota dışı sayılacak. İnternet hızında da düzenlemeye gidildi.

BTK'dan 'katma değerli servis' mağduriyetine fren
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca, tüketicilerin internette gezinirken istek dışı abone olduğu "katma değerli servisler"le ilgili mağduriyetleri önlemek amacıyla onay zorunluluğu getirildi. Konuya ilişkin karar 30 Haziran'dan itibaren uygulanacak.

İstek dışı aboneliğe BTK engeli
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK), tüketicilerin internette gezinirken talep ve onayı olmaksızın istek dışı aboneliğinin gerçekleştirildiği “katma değerli servisler”le ilgili mağduriyetleri önlemek amacıyla bugün itibariyle onay zorunluluğu getirildi.

Güvenli internet 1 yaşında
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tarafından çocukların ve gençlerin İnternet dünyasındaki zararlı içeriklerden korunması ve İnterneti daha güvenli kullanabilmelerine imkan sağlanması amacıyla 22 Kasım 2011'de başlatılan Güvenli İnternet Hizmeti uygulaması 1 yılını doldurdu.

Habersiz açılan hatlara online sorgu önlemi
BTK, vatandaşların haberi olmadan adlarına cep telefonu hattı açılmasını engellemek ve bu şekilde açılmış hatları iptal ettirmek için İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti başlatıyor.

Cihazın ayıbından işletmeciler de sorumlu olacak
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, cihaz temini içeren taahhütlerde işletmecinin de cihazın ayıbından sorumlu olmasına karar verdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde, Taahhütlerde Yer Alan Cayma Bedelleri ile ilgili kurul kararı yayımlandı.Buna göre, FCT kullanımına ilişkin olarak...