18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

hava Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Hafta sonu hava nasıl?
Hafta sonu yurdun büyük bölümünde hava az bulutlu ve açık olacak. Paza günü Karadeniz Bölgesi'nde yağış bekleniyor.

Dikkat hava soğuyor
Türkiye bugün yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli olmak üzere, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi ve Antalya çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve İzmir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edildiği belirtildi.

Havayı hoyratça tüketiyoruz
İstanbul’da yükselen onlarca gökdelen, sadece kentin eşsiz siluetini değil hava kalitesini de bozuyor. İstanbul’un en önemli hava koridorunda “sentetik perdeler” oluşturan gökdelenler, trafik yoğunluğunun yarattığı emisyonların doğal yollarla seyreltilmesini engelliyor.

LPG'de sıcak hava denetimi
Gün geçtikçe artan sıcaklıklar LPG sektörünü zora soktu. Birçok bayinin LPG'de genleşme faktörünü engelleyen cihazları çalıştırmadığı ortaya çıktı.

Sıcaklık 2 ile 4 derece artıyor
Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece olmak üzere ülke genelinde artacağı tahmin ediliyor.

Erik ağaçları meyve verdi
Mersin'in Silifke ilçesinde havanın mevsim normalleri üzerinde seyretmesi sonucu erik ağaçları meyve verdi. Silifke Erik Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Göktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe merkezinde güneşli havaya aldanan erik ağaçlarından yaklaşık 4 kilogram meyve topladıklarını bildirdi.

En temiz hava Çanakkale’de
Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağına bağlı hava kalitesi izleme istasyonlarını baz alarak 2013-2014 kış sezonu partiküler madde (PM10) ve kükürtdioksit (SO2) ortalamalarını açıkladı.

En temiz hava Çanakkale’de
Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağına bağlı hava kalitesi izleme istasyonlarını baz alarak 2013-2014 kış sezonu partiküler madde (PM10) ve kükürtdioksit (SO2) ortalamalarını açıkladı.

Bayramda hava nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı süresince yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor

Cemreler düşüyor
Cemre düşmesi denince halk arasında akla gelen ilk şey havanın ısınması oluyor. Cemrenin ilkbahar başlamadan hemen önce 7 gün arayla havaya, suya ve toprağa sırasıyla düştüğüne inanılır. Bu düşen cemrelerden sonra hava, su ve toprak ısınır.

Bayramda hava nasıl olacak?
Ramazan Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklenmediği, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında, Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde ise üzerinde seyredeceği bildirildi.

Dünyanın havası 10 yılda bozuldu
NASA uydu haritaları, son 10 yılda İstanbul’daki kontrolsüz büyüme ile havadaki solunumu kirleten azot dioksit oranının yüzde 50 oranında arttığını tespit etti. Kirlilik artışı, Ankara’da yüzde 30, İzmir’de ise yüzde 10’da kaldı.

Rusya belirlediğimiz rotayı beğenmeyince gözlemden vazgeçti
Türkiye ile Rusya arasında hava unsurları nedeniyle yaşanan krize bir yenisi daha eklendi. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) “Açık semalar” anlaşması uyarınca Rusya’nın 1-5 Şubat tarihleri arasında Türkiye’de yapacağı gözlem uçuşu rota krizi nedeniyle gerçekleşemedi.

Baharın müjdecisi ilk cemre havaya düşüyor
Anadolu'da "Ateş parçası" veya "kor halindeki ateş" anlamına gelen ve havanın ısınmasını ifade eden cemrenin ilki bugün havaya düşüyor.

Havası en temiz şehir Giresun
Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) raporuna göre Türkiye’de havası en temiz şehir Giresun oldu. Hava kirliliğinin en yoğun olduğu kentler ise Batman ve Hakkari...