1 Zilhicce 1443 | 30 Haziran 2022 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Nargile Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Nargile okula uzak duracak
Nargilecilere, okul öncesi kurumlar ve dershaneler dahil olmak üzere tüm okullara kapıdan kapıya en az 200 metre mesafede bulunabilecekleri tebliğ edildi.

Nargileye 'zararlıdır' uyarısı zorunlu
Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Nargileye ‘100 metre’ kriteri
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, nargile yönetmeliğini değiştirdi. Nargile içilen işyerlerine ait alanlar okul, dershane ve öğrenci yurtlarına kapıdan kapıya 100 metre mesafede bulunacak.

Nargile sigaradan daha tehlikeli
Kayseri Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Murat Apaydın, “Başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan nargile, sağlığı önemli ölçüde tehdit ediyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan nargile uyarısı
Mantar gibi türeyen nargile kafelere yaptırım kararı alan Sağlık Bakanlığı, nargilenin yapısı konusunda rapor hazırladı

Nargile ile de mücadele başladı
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sigara kullanımı yanında nargile ile mücadelenin başladığını belirterek, “Bugün gündemimizin önemli ayaklarından bir tanesi de nargile ile mücadele olacak" dedi.

Dumanında lösemi gizli
ABD'de yapılan araştırma, içeriğinde bulunan kanserojen "benzen" kimyasalı yüzünden nargilenin kemik iliğinde tahribat oluşturup lösemiye yol açtığını gösterdi

Mentollü sigara yasak aromalı nargile sırada
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK), kullanımı kolaylaştırdığı, bağımlılık başlattığı ve bırakmayı zorlaştırdığı için sigarada mentol kullanımını yasaklama kararı aldı.

Sigara ve nargile yeni hastalıklar doğuruyor
İstanbul'da düzenlenen çalıştayda konuşan uzmanlar sigaraya konulan 500'ün üzerinde tatlandırıcı ve koku veren kimyasalların yasaklanmasını istedi. Bu maddelerin doktorların bile tanımlayamadığı yeni hastalık türleri ortaya çıkardığını söyleyen uzmanlar özellikle gençlerin kafelerde yaygın olarak içtiği nargilenin zararlarına dikkat çekti

Nargile tüberkiloz ve akciğer kanseri yapıyor
Nargilenin, 'Hepatit C' hastalığı başta olmakla ağız, akciğer kanseri, kalp hastalıkları, bronşit, tüberküloz gibi çok sayıda ölümle sonuçlanan hastalıklara davetiye çıkardığı belirtiliyor

Nargilede virüs tehlikesi!
Akciğer hastalıkları açısından risk oluşturan nargile kullanımı, virüs bulaştırma açısından da büyük risk taşıyor.