14 Cemaziyelevvel 1445 | 28 Kasım 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Bilgisayar bağımlılığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Çocuklar yaz aylarında bilgisayar bağımlısı olabilir
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk aileleri oyun bağımlılığına karşı uyardı. Oyunun sadece çocuklar için değil her yaş grubu için bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Öztürk, oyunun şeklinin yaş gruplarına göre değişebileceğini ifade etti.

Sosyal medya bağımlılık yapıyor
Psikolog Nagihan Akarsu, insan yaşamını rahatlatan internetin belli bir zaman sonra bağımlılık yaptığını söyledi.

Bilgisayar bağımlılığı depresyonu arttırıyor
Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda özellikle çocukların bilgisayar, tablet gibi aletlerle erken tanışması ve sık kullanması anne, baba ve öğretmenleri zaman zaman tedbir almaya sevk ediyor.

Bilgisayar bağımlılığının sebepleri ve çözüm yolları
Son yıllarda özellikle gençlerin ve çocukların aşırı ilgi gösterdiği bilgisayar kullanımı, bağımlılığa neden oluyor. İnsanî ilişkilerin zayıflamasına sebep olan bilgisayar bağımlılığından kurtulmanın yolları...

Sosyal medyanın aşırı kullanımı okul başarısını düşürebilir
Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin okula kolaylıkla uyum sağlaması ve başarılı olabilmesi için kontrolsüzce ve uzun süre sosyal medya kullanılmasının önüne geçilmesi gerekiyor.

Bilgisayar bağımlılığı inme riskini artırıyor
Nöroloji uzmanı Dr. Şerefnur Öztürk inmenin dünyada ve Türkiye’de birinci derecede halk sağlığı problemi olduğunu kaydetti. İnme görülme olasılığının yaşa bağlı arttığını dile getiren Öztürk “Yapılan son çalışmalarda önlenebilir risk faktörlerinin engellenmesiyle inmelerin yüzde 90’ı önlenebiliyor” dedi.