7 Cemaziyelahir 1442 | 21 Ocak 2021 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Yemen Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
20 milyondan fazla insan açlıkla mücadele ediyor
Birleşmiş Milletler, Güney Sudan, Nijerya, Somali ve Yemen'de 20 milyondan fazla insanın kıtlık ile karşı karşı karşıya olduğunu duyurdu. Bu ülkeler için 4 virgül 4 milyar dolarlık acil yardım çağrısı yapıldı.

Yemen'de açlıktan ölümler yaşanıyor
Yemen’de her 10 dakikada 5 yaşından küçük bir çocuğun “önlenebilir nedenlerle” hayatını kaybettiği belirtildi. Ülke nüfusunun üçte ikisi, yani yaklaşık 19 milyon kişi, insani yardıma ve korunmaya ihtiyaç duyuyor.

Kolerayla mücadelede Yemen'e destek çağrısı
İİT'den yapılan yazılı açıklamada, "Uluslararası toplum, uluslararası kurumlar ve sivil toplum kuruluşları, Yemen'deki kolera salgınını kontrol altına alma, yayılmasını önleme, ciddi şekilde kötüleşen sağlık ve insani durumları düzeltme konularındaki çabalarını artırmalı." denildi.

Yemen'de kolera salgını
Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından hazırlanan raporda, 27 Nisan'dan bu yana 52 binden fazla kişide koleraya rastlandığı, salgında 473 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yemen'de Guantanamo protestosu
Yemen'in başkenti Sana'da ABD Büyükelçiliği önünde toplanan yüzlerce kişi Guantanamo Hapishanesi'ni protesto etti.

Yemen'de on binlerce çocuk ölümün eşiğinde
Dünyadaki en kötü kolera salgınının Yemen'de görüldüğü ve bu durumun ülkedeki on binlerce çocuğun hayatını tehdit ettiği bildirildi.

Yemen'de 7 milyon kişi açlık tehlikesiyle karşı karşıya
BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi'nin internet sitesinden yayınlanan raporda, dünyadaki en büyük insani krizlerden birinin yaşandığı Yemen'de 7 milyon kişinin açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu, 5 yaşın altındaki 2,3 milyon çocuğun da yetersiz beslendiği belirtildi.

Yemen'de 2 milyona yakın insan evlerini terk etti!
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Yemen'de savaş nedeniyle evlerini terk eden kişilerin sayısının 2 milyona yaklaştığını duyurdu.

Yemen’de hayat zorlaşıyor
2015’ten bu yana 15 bin kişi öldü, 3.5 milyon Yemenli mülteci durumuna düştü. Ülkede salgın hastalıklar baş gösterdi. Koleradan etkilenen 500 bin Yemenliden 2 bini hayatını kaybetti.

Yemen'de yeni kolera dalgası
Yemen'de kolera salgını nedeniyle, başkent Sana başta olmak üzere birçok kentte insanlar, imkanları kısıtlı olan hastanelere akın ediyor.

Yemen'de 109 bin kolera vakası daha
Yemen'de 2019 yılı başından bu yana kolera vakalarında artış meydana geldi. Mart ayı ortası itibarıyla yaklaşık 109 bin yeni vakanın bildirildiği açıklandı.

Yemen'de 100 bin çocuk koleraya yakalandı
Ülkede 1 Ocak - 19 Nisan tarihlerini kapsayan sürede toplamda 236 bin vakaya rastlandığı ve bunun 105 bin 384'ünün 15 yaş altı çocuklardan oluştuğu ifade edildi.

Yemen'de 1.3 milyon 'çocuk işçi'
Arap yarımadasının en fakir ülkesi Yemen'de, çocuk nüfusunun yaklaşık yüzde 17'si sokakta çalıştırılıyor. Arap yarımadasının en fakir ülkesi kabul edilen Yemen'de son yıllarda artan ekonomik darboğaz ve yoksulluk, beraberinde büyük bir ''çocuk işçiler ordusunu" getiriyor.

Yemen'de hayat jeneratörlere bağlı
Yemen'deki enerji açığının sebep olduğu günlük 10 saati geçen elektrik kesintileri günlük hayatı olumsuz etkiliyor

10 milyon Yemenli açlık sınırında
İç savaş ve siyasi istikrarsızlık ile boğuşan Yemen’de yoksulluk iyice tırmanışa geçiyor. Son yıllarda gittikçe yoksullaşan ülkede Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı’nın (WFP) son raporunda 10 milyon insanın açlık sınırında yaşadığının belirtilmesinin ardından Ramazan ayı öncesi insani kriz endişesi yaşanıyor.