29 Muharrem 1442 | 18 Eylül 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

aşırı hız Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sürücülere 'Ramazan' tavsiyesi
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Ramazan'da sürücülerin birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmalarını, aşırı hızdan kaçınmalarını ve trafik kurallarına harfiyen uymalarını istedi.

Bayramda 86 ölümün yarısı hızdan
Ramazan Bayramı'nda trafik kazalarının en çok 'aşırı hız' sonra 'manevra hatasından' kaynaklandığı ortaya çıktı. Emniyet, 86 kişinin ölümü, 4 bin 711 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Ramazan Bayramı kazalarını masaya yatırdı.

Üç Kazadan Birinin Nedeni "Aşırı Hız"
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı verilerinden derlediği bilgiye göre, yılın 7 aylık bölümünde, tarafların anlaşarak kendi aralarında tutanak tanzim ettiği maddi hasarlı trafik kaza sayıları dışında, 19 bin 676'sı jandarma sorumluluk bölgesinde olmak üzere 206 bin 913 kaza meydana geldi.

Hızını azalt, ömrünü uzat
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, trafik kurallarıyla ilgili geçmiş yıllardaki yarışmalarda belirlenen 250 sloganı kamuoyu ile paylaştı.

Aşırı Sürat Yapanlar 700 lira ödeyecek
Ölümlü trafik kazalarının daha çok şehirlerarası yollarda ve aşırı hızdan kaynaklandığını belirleyen Emniyet Genel Müdürlüğü, kazaların önüne geçilmesi için caydırıcı tedbirler alıyor. Özellikle aşırı hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttıran polis, bu sayede ölümlü kaza sayısını yüzde 8.3, ölü sayısında ise yüzde 7.4 oranında düşürdü.

3 kazadan biri aşırı hız kaynaklı
Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye arasında başlatılan, sürücülerin aşırı hız yapmasının önlenmesi kapsamında yapılan ‘Sonucunu Düşünün, Hızınızı Düşürün’ kampanyasının tanıtımı yapıldı. Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarına ilişkin verilerin değerlendirildiği toplantıda, kazaların yüzde 34’ünün hız ihlallerinden meydana geldiği belirtildi.

Sürücülere en çok 'hız ihlali'nden ceza kesildi
İstanbul'da 1 Ocak ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında polis sorumluluk bölgesinde trafik ekiplerinin çalışmalarında, kural ihlali yapan sürücülere 346 milyon 927 bin 551 lira tutarında, 1 milyon 475 bin 308 adet trafik cezası kesildi.

Bayramda ölümlü kazaların yüzde 52'si aşırı hızdan
İçişleri Bakanlığından, Kurban Bayramı'nda ölümlü kazaların yüzde 52'sinin sürücülerin "hız kurallarına uymaması" nedeniyle olduğu, kazalarda hayatını kaybeden 31 sürücüden 25'inin (yüzde 80) emniyet kemerinin takılı olmadığının tespit edildiği bildirildi.

Aşırı hıza karşı radarla denetimi yapıldı
Ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen radarla hız denetimlerinde 122 araç trafikten men edildi.