7 Cemaziyelahir 1442 | 21 Ocak 2021 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İskenderpaşa Camii Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
1433 YÂD GÜNÜ HATİM DUYURUSU…
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Esad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, doğumunun Hicri yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. Esad Coşan Hocaefendi doğumunun 76. yılında, Hicri 13 Safer 1433, Miladi 7 Ocak 2012 Cumartesi günü akşam namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nde yâd edilecek.

İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi yâd ediliyor
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 77. yıldönümü vesilesiyle bugün yâd ediliyor. Es’ad Coşan Hocaefendi, AKRA FM’de 15 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla gün boyu, İskenderpaşa Camii’nde ise akşam namazını müteakiben severleri tarafından anılacak.

İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi yâd edildi
20. yüzyılın önemli âlim, ârif, lider ve mürşid-i kâmillerinden Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.)Hocaefendi, dünyaya gelişinin hicri 78.yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve AKRA FM’de özel programlarla yâd edildi.

Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi doğumunun Hicri 121. yılında yâd edildi
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 121. yıldönümünde Kur'an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi. M. Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA FM'de özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde sevenleri tarafından anıldı.

İstanbul Fatih Akviya Gençlik, 'İskenderpaşa Camii Gençlik Buluşması' düzenliyor
Akviya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nden yapılan açıklamada; “22 Kasım 2014 / 29 Muharrem 1436 Cumartesi günü Fatih'teki İskenderpaşa Camii’nde ikindi namazında gerçekleştirilecek buluşmaya, kadın, erkek bütün gençler ile “ben de gencim” diyen herkesi davet ediyoruz” denildi.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi doğumunun Hicri 80. yılında yâd ediliyor
20.yüzyılın önde gelen âlim, ârif, önder ve mürşid-i kâmillerinden M.Es’ad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 80. yıldönümü olan Hicri 13 Safer 1437, miladi 25 Kasım 2015 Çarşamba akşam namazını müteakip Fatih’teki İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim duasıyla, AKRA’da ise gün boyu sürecek özel yayın akışıyla yâd ediliyor.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi dualarla yâd edildi
20. yüzyılın önemli âlim, ârif, lider ve mürşid-i kâmillerinden M.Es’ad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin hicri 80. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla anıldı. İskenderpaşa Camii’ndeki programda Doç. Dr. Bilal Baş, “Bir Muslih Mürşid-i Kâmil Olarak Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi” konulu bir konuşma yaptı

1438 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zâhid Kotku(Rh. A.) ve Es’ad Coşan(Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. M. Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 123. yılında, 1 Safer 1438, Miladi 1 Kasım 2016 Salı günü yâd edilirken Es’ad Coşan Hocaefendi ise doğumlarının 81. yılında, 13 Safer 1438, Miladi 13 Kasım 2016 Pazar günü İskenderpaşa Camii’nde yâd edilecek...

M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi dualarla yâd edildi
21. yüzyılın önde gelen mürşid-i kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 123. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi. Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA’da gün boyu özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde sevenleri tarafından yâd edildi.