3 Rebi'ül-evvel 1442 | 20 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Birleşik Arap Emirlikleri Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
BAE'de yabancı yatırımcıya kolaylık
Ekonomisi yavaşlayan Körfez ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri, ülkeye yabancı yatırımı çekmek ve yabancı sermaye için daha cazip hale gelebilmek için uzun yıllardır yabancı şirketler üzerindeki kısıtlamaları kaldırıyor.

Körfez ülkelerinden kısa kısa...
Körfez basını ve gündeminde öne çıkan bazı haberler...Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminden özetler
Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...03.03.2017
Suudi Arabistan Kralı Selman ve beraberindeki oldukça kalabalık heyet Endonezya, Malezya ve Brunei’da ziyaret ve temaslarda bulunuyor. Yaklaşık 50 yıllık bir aradan sonra gerçekleşen Endonezya ziyareti her iki tarafta da büyük heyecan uyandırdı.

Körfez gündeminde bu hafta...14.03.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Kuveyt gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...20.03.2017
OPEC’e üye olan ve olmayan petrol üreticisi ülkeler, petrol üretimini azaltmanın devam edebileceği yönünde görüş belirtiyorlar. Başını Rusya’nın çektiği 16 üye olmayan petrol üreticisi, OPEC’le yeniden masaya oturmanın kulislerini yaparken, OPEC üyesi ülkeler arasından da yüksek sesle anlaşmanın devam etmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.

Körfez gündeminde bu hafta...11.04.2017
Kısa bir aradan sonra Suudi Arabistan tekrar, İngiltere Başbakanı’nı ağırladı. Ekonomi ve savunma ağırlıklı bir gündemi olan Theresa May, İngiltere’nin Suudi Arabistan’a petrol bağımlısı bir ekonomiden kurtulmak için yardım edeceğini vurguladı.

Körfez gündeminde bu hafta...26.04.2017
Suudi Arabistan ve Kuveyt, OPEC üyeleri ile Opec üyesi olmayan petrol üreticileri arasındaki üretimi düşürme anlaşmasının, 2017 yılının ikinci yarısında da uzatılarak devam etmesi yönünde açık bir işaret verdi.

Körfez gündeminde bu hafta...02.05.2017
Merkezi İsviçre’de bulunan Dünya Ekonomik Forumu tarafından yıllık olarak tekrarlanan araştırmada, 2017 yılı raporuna göre, Körfez’den üç ülke yabancılar ve turistler için dünyada en emniyetli 10 ülke arasına girdi. Bunlardan Birleşik Arap Emirlikleri, Finlandiya’dan sonra dünya ikinciliğini alırken, Umman 4. Katar ise 10. oldu.

Körfez gündeminde bu hafta...16.05.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...22.05.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...03.07.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan bazı haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez'e serbest bölge
Türk firmalarının ilgisinin giderek arttığı Körfez Bölgesi'nde önemli bir adım atıldı. Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) bağlı yedi emirlikten biri olan ve Dubai'ye 70 kilometre uzaklıktaki Ras Al Khaimah'la (RAK) 'serbest bölge anlaşması' imzalandı.

İran, Türkiye’den altın almaya hazır
İran’ın geçen yıl Türkiye’ye ihraç ettiği doğalgaz ve petrol karşılığında doğrudan ya da Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) üzerinden altın ithal etmesi Türkiye’nin altın ihracatında patlamaya neden olurken, ABD’nin İran’a yönelik ambargosundan dolayı tartışmaları da beraberinde getirdi.

Körfez'e zorunlu askerlik geliyor
Zorunlu askerliğin bulunmadığı Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Katar'ın ardından bu konuyu gündemine aldı.