27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

soğan Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Grip ve nezleye soğan ve sarımsak
Grip, nezle ve astım gibi hastalıklardan korunmak için soğan ve sarımsak tüketilmesinin faydalı olacağı bildirildi. Prof. Dr. Neriman İnanç, üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için özellikle kış mevsiminde her gün 5-6 porsiyon sebze ve meyve tüketilmesi gerektiğini ifade etti.

Soğanı kabuğunu soymadan pişirin
Birçok sebze ve meyvenin kabuğunda besin değeri yüksek maddeler bulunuyor ve beslenme uzmanları bu kabukların atılmaması gerektiğini vurguluyor. Domates ve patatesten sonra İngiliz beslenme uzmanları soğanın kabuğunun da pişirilirken soyulmaması gerektiğini açıkladı.

‘Soğan, sarımsak doğal antibiyotik’
Grip sezonunun kapıyı çaldığı bugünlerde bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sonbahar hastalıklarından korunmak mümkün. Grip karşısında sağlıklı ve dengeli beslenmenin son derece önemli olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Güneş, “Önemli olan hasta olduktan sonra değil, hasta olmadan önce sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bu sayede bağışıklık sistemimizi güçlendirerek vücut direncimizi artırabiliriz” diyor.