10 Ramazan 1442 | 23 Nisan 2021 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kıtlık Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
20 milyondan fazla insan açlıkla mücadele ediyor
Birleşmiş Milletler, Güney Sudan, Nijerya, Somali ve Yemen'de 20 milyondan fazla insanın kıtlık ile karşı karşı karşıya olduğunu duyurdu. Bu ülkeler için 4 virgül 4 milyar dolarlık acil yardım çağrısı yapıldı.

4 ülkede kıtlık artıyor
BM İnsani Yardım Koordinatörü StephenO’Brien, Yemen, Somali, Güney Sudan ve Nijerya’da 20 milyondan fazla insanın kıtlıkla savaştığını söyledi. StephenO’Brien, Temmuz ayına kadar bu felaketi durdurmak için 4.4 milyar dolar toplanmasının gerekli olduğunu belirtti.

'Kıtlık değil, israf var'
Kızılay Başkanı Kerem Kınık,“Dünyada bütün insanlığı 3-4 kere besleyecek, refahını ve mutluluğunu temin edecek kaynak olmasına rağmen maalesef bugün dünyayı kabaca ikiye böldüğümüzde Kuzey’in fazla tüketmekten kaynaklanan obeziteler, şeker hastalıkları ve kanserlerle boğuştuğu, Güney’in ise açlıklarla boğuştuğu bir dünya düzeni var” dedi.

Orta Afrika'da kıtlık tehlikesi
Orta Afrika Cumhuriyeti’nin kırsal kalkınma ve tarımdan sorumlu Devlet Bakanı Marie Heleine Koyara, ülkedeki şiddete son verilmediği takdirde ciddi bir gıda kıtlığıyla karşı karşıya kalabilecekleri uyarısında bulundu.

Orta Afrika’da kıtlık ve soykırım tehlikesi
Müslüman dini lider Layama barış için yola çıktıklarını belirterek, uluslararası toplumu harekete geçirmek için Almanya’ya geldiklerini söyledi.

Gıda fiyatları artacak
İklim Değişiklikleri Uluslararası Paneli'nin raporuna göre sel ve kuraklık nedeniyle 20 yıl içerisinde gıda fiyatları yüzde 80 artacak. Ayrıca yüksek verimli tarım alanlarının yüzde 25'i yok olacak.

Afrika'da açlık krizi, 7 milyon çocuk tehdit altında
Afrika'nın Sahel bölgesinde gıda kıtlığı gittikçe artıyor. bölgede yaklaşık 7 milyon çocuğun yeterli beslenemediği belirtiliyor

Afrika açlık ve iç savaşlardan ibaret değil
Afrika kıtası sürekli açlık, kıtlık, iç savaş ve olumsuzluklarla gündeme geliyor. Oysa kıtanın dinamik bir nüfusu var ve kaynaklar bakımından çok zengin bir bölge.