15 Muharrem 1444 | 13 Ağustos 2022 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yatırımcı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İran'a dünyadan yatırımcı akını
İran'a yönelik yaptırımların kaldırılacağı beklentisi ülkeyi cazibe merkezi yaptı. Birçok ülke ticaret heyeti İran'ın kapısını aşındırırken Türkiye'nin de ilgisi artıyor

Etiyopya, Türk yatırımcılarını bekliyor
Gıda, enerji, ucuz işgücü ve tüketim açısından önümüzdeki 100 yılda dünya ekonomisinin en stratejik kıtası olması beklenen Afrika'da onlarca ülke kıyasıya bir rekabete girişmiş durumda.

Türk yatırımcılar tedirgin
Irak’ın Musul şehrindeki karışıklıklar hem ülke genelindeki, hem de Kuzey Irak’taki Türk yatırımcıları tedirgin etti.

Türk yatırımcısına 'özel limanı olan' serbest bölge
Çin, ABD ve Japon yatırımcıların Cibuti’yi çok önceden fark edip geldiklerini söyleyen büyükelçi Aden Houssein Abdillahi, Türk yatırımcıları da Cubiti’ye beklediklerini kaydetti

Yatırımcı 5 milyar liralık altın bozdurdu
Fiyatlardaki dalgalanma ile altını bırakıp konut ve dövize yönelen yatırımcı, 2015'in ilk yarısında yaklaşık 5 milyar liralık altın bozdurdu.

Endonezya’da yatırımcı Türk şirketlere teşvik sözü
Endonezya Büyükelçisi Wardana, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 2020 yılına kadar 10 milyar dolara kadar yükseltilmesinin hedeflendiğini söyledi. Endonezya’nın gemi ihtiyacının olduğunu ifade eden Wardana, “Türkiye bu potansiyeli değerlendirmeli. Hatta Türkiye ve Endonezya ortak olabilir ve üretim yapabilir” dedi.

Yatırımcıya ‘anahtar teslimi fabrika’ Bütçe Kanunu’na girdi
“Anahtar teslimi fabrika binası” Bütçe Kanunu’na eklendi, yasal zemin oluşuyor. Kiralama şartları, kapsamı gibi ayrıntılara YPK karar verecek. Uygulamanın emek yoğun sektörlerle Doğu illerinden başlaması planlanıyor.

Yastık altında 600 milyar liralık altın
Yastık altında olduğu tahmin edilen 5 bin ton altın, son 1 yılda değerine yaklaşık 140 milyar lira daha kattı. Altın fiyatları sürekli dalgalansa da uzun dönemli düşünen yatırımcısına her zaman kazandırdı.