3 Rebi'ül-evvel 1442 | 20 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Yaşlanma Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
45 yaşında çöküş başlıyor
Yeni bir araştırma insanlarda hafıza ve diğer beyinsel işlevlerin 40'lı yaşların ortasında gerilemeye başladığını ortaya koydu. Ayrıntıları British Medical Journal'da (İngiliz Tıp Dergisi) yayımlanan araştırma sonuçları, beyin faaliyetinin sanılandan çok daha erken yaşta formdan düşmeye başladığına işaret ediyor.

2050’de 2 milyar kişi 60 yaş üstü olacak
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 2050 yılı itibariyle 60 yaş ve üzeri insan sayısının 605 milyondan 2 milyara yükseleceğini tahmin ediyor.

Yaşlanıyoruz ve kötü besleniyoruz
Nüfusu giderek yaşlanan Türkiye, kötü beslenme tehlikesiyle karşı karşıya.

Oruç Yaşlanmayı Geciktiriyor
Beslenme alışkanlıkları insan sağlığını her geçen gün olumsuz etkiliyor. Gelişen teknoloji de insanoğlunu hareketsizliğe yöneltiyor

Televizyon izlemek yaşlandırıyor
Uzmanlar, ekran başında geçirilen zamanın insanı yaşlandırdığını ancak alınabilecek bazı tedbirlerle cildin yaşlanmasını geciktirmek mümkün olduğunu belirtti.

Depresyon yaşlanmayı hızlandırıyor
Hollanda’daki VU Üniversitesi’nin araştırması, depresyonun hücrelerdeki yaşlanma sürecini hızlandırdığını ortaya koydu.

Tuz yaşlanmayı hızlandırıyor
Amerikan Kalp Birliği geçen hafta düzenlediği konferansta tuz tüketiminin fazla kilolu gençlerde hücre yaşlanmasını hızlandırdığını açıkladı. Aşırı tuz tüketen fazla kilolu gençlerde kalp hastalıkları geçirme riskinin de arttığı belirtildi.

Türkiye yaşlanıyor
Genç nüfusa sahip olmakla bilinen Türkiye'de yaşlanma oranı giderek artıyor. Son verilere göre ilk kez 65 yaş üstü oranı yüzde 8'i geçti