13 Safer 1442 | 1 Ekim 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Otomotiv ihracatında Türkiye ikinci
1996'da sadece 2 bin adet araç ihraç edebilen Türkiye, 2017'de 922 bin adedi binek otomobil olmak üzere toplam 1 milyon 333 bin adet ihracat yapar hale geldi.

Etiyopya, Türk yatırımcılarını bekliyor
Gıda, enerji, ucuz işgücü ve tüketim açısından önümüzdeki 100 yılda dünya ekonomisinin en stratejik kıtası olması beklenen Afrika'da onlarca ülke kıyasıya bir rekabete girişmiş durumda.

İran'la 30 milyar doları yakalama hedefi
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Türkiye ziyareti gözleri iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere de çevirtti. Komşu ülke İran, 80 milyonluk nüfusuyla pek çok sektörde potansiyel vaat ediyor.

Türkiye'nin iklimi 'yarı tropik' oldu
Şiddetli yağmurlar ve hortumun nedenini "İklim değişikliği" olarak açıklayan uzmanlar uyarıyor: Artık Türkiye'nin iklimi 'yarı tropik'. Hortuma, doluya ve aşırı sıcaklara alışın

İsrail’den Türkiye’ye seyahat uyarısı
İsrail Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına “zorunlu olmayan durumlar” dışında Türkiye’ye seyahat etmeme uyarısında bulundu.

'İstihbarat takibi kabul edilemez'
Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı. Dışişleri'nden yapılan açıklamada dinleme skandalının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği belirtildi.

Rusya ile serbest bölgede ilk adım
AB ve ABD'nin Ukrayna krizi sonrası cezalandırmaya çalıştığı Rusya'nın karşı atağı Türkiye'de ihracatın önünü açtı

Spiegel; ABD İngiltere ile bir olup Türkiye'yi dinledi
Alman Der Spiegel dergisi, ABD eski gizli servis çalışanı Edward Snowden'ın ifşa ettiği 2007 yılına ait belgelere dayandırdığı haberinde, ABD ve İngiltere'nin Türkiye'yi dinlediğini ileri sürdü.

Hatalı ürünü geri çağıran yerli yok!
Dünyada sıkça başvurulan ‘hatalı ürünleri’ gönüllü geri çağırma uygulaması Türkiye’de yerli firmalardan değil uluslararası firmalardan karşılık buldu.

İşte yeni 'Turkey'
Türk sanayisini yurtdışında tanıtmak ve ‘Türk Malı’ algısını yükseltmek için 1.5 yıl önce başlatılan ‘Türkiye Markası’ çalışması tamamlandı. Türkiye’nin yeni sloganı ve logosu belli oldu.

AB, kamu alımlarında yerli lehine yüzde 15’lik fiyat avantajını eleştirdi!
Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine hazırlık sürecinde kaydettiği ilerlemelerin yanı sıra eksik yönlerini de içeren 2013 yılı İlerleme Raporu resmi çevirisi önceki gün yayınlandı. Kamu alımlarında yerli istekliler lehine yüzde 15 fiyat avantajı uygulanmasına yönelik eleştiriler, geçen yıl olduğu gibi bu sene de raporda yer aldı.

Ekonomide Rusya ile farklı ve yeni bir dönem
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Rusya Devlet Başkanı Putin'in Ankara ziyaretinde alınan kararları Rus medyasına değerlendirirken; "Rusya ile farklı ve yeni bir dönem başladı" ifadesini kullandı.

G20'de Türkiye köprü olacak
Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Laura Tuck, Türkiye'nin G20 liderliğinin yeni ve ilginç bir süreci beraberinde getirdiğini belirterek, "Türkiye'nin kattığı yenilik gelişmekte olan dünya ile gelişmiş dünya arasında bir köprü vazifesi görmesi olacak.

Türkiye Antarktika'da bilimsel istasyon kuracak
Türkiye hiçbir ülkenin egemenliği altında olmayan Antarktika Kıtasının yönetiminde söz sahibi olabilmek için harekete geçiyor. Antarktika Andlaşması Çevre Koruma Protokolüne Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Silah anlaşması ABD ve Türkiye dışında imzalandı
Dünyadaki milyar dolarlık silah ticaretini düzenlemeyi hedefleyen Küresel Silah Ticareti Anlaşması yürürlüğe girdi. Ancak en fazla silah ihracatı yapan ABD anlaşmayı henüz imzalamadı. Türkiye de anlaşmayı henüz onaylamadı.