16 Cemaziyelevvel 1445 | 30 Kasım 2023 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Altın fiyatları Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Darphane yarım gramlık altın üretecek
Altın fiyatlarındaki artışa bağlı olarak düğün, nişan, sünnet ve doğum gibi özel günlerde tercih edilen takı amaçlı çeyreğin pahalı hale gelmesi ve çeyrek altına alternatif standart dışı yeni ürünlerin ortaya çıkması nedeniyle piyasada regülasyon ihtiyacı duyan Darphane, yine 22 ayar 1 ve 0,5 gram ağırlığında yuvarlak altınlar üretecek.

Altın yükselişini sürdürüyor
Altın 1 haftada yüzde 3 değer kazanırken,Avro, Dolar karşısında yükselişe geçti.

Altının onsu 1.667 dolar
Altının onsu FED tutanaklarının teşvik umutlarını artırması, Çin’den gelen zayıf imalat verisinin etkisiyle yükselişini sürdürerek 1.667 doları gördü.

Çeyrek altın 165 liraya yükseldi
Altının ons fiyatının 16 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.665 doların üzerine çıkması küçük yatırımcıyı alıma yöneltirken, Ramazan ayını sakin geçiren kuyumcular, altın fiyatının daha da artacağını düşünen yatırımcıların alımlarıyla hareketlendi.

Kuyumcunun umudu "yeşil altın"
Ordu Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Adnan Keskin, yaptığı açıklamada, altın fiyatlarındaki dalgalanmalar ve düğün sezonunun Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle yaz aylarını çok iyi geçiremediklerini söyledi.

Altın fiyatları artacak
Yıl sonunda ons fiyatının 1.800 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Altın yatırımcıları, yılsonuna kadar altının ons fiyatının 1.800 dolar, 2013'te 2 bin dolar sınırını aşacağını, 2014 sonunda ise 2 bin 400 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Altında tercih yatırımdan takıya kaydı
Son yıllarda getirisi dolayısıyla takıdan ziyade yatırım amaçlı alınan altında tercih eski günlere döndü. Darphane'nin Cumhuriyet meskük üretimi rekor kırdığı 2011'in ardından geçen yıl yüzde 61.3'lük azalışla 12.4 tona geriledi.

Altının fiyatı düştü, üretimi arttı
Altın üretimi geçen yılın aynı döneme oranla düşük seyreden fiyatlara rağmen bu yılın Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre 710 bin 265 adet artarak 1 milyon 462 bin 835 oldu.

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi?
Küresel piyasalarda işlem gören altının ons fiyatı geçen hafta destek seviyelerini bir bir kırarak Temmuz 2011'den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek 1.481 dolara kadar düştü.

Panik satışlar altın fiyatlarını tepetaklak etti
Altın piyasası tepetaklak oldu. Yatırımcıların aniden çıkış kapısına hücum etmesiyle geçen hafta ayı piyasasına giren altın dün gelen panik satışlarla dün adeta serbest düşüşe geçti.

Kuyumculardaki hareketlilik sürüyor
Altının son iki yılın en düşük fiyatını görmesi kuyumcuları hareketlendirdi. Parası olan, borcunu kapatmak isteyen veya yatırım amaçlı altın almak isteyenler kuyumcularda yoğunluk oluşturdu.

Yatırımcısını üzdü damatları sevindirdi
Balıkesir Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı İrfan Günsay, yaptığı açıklamada, geçen hafta 90 lira ve üzerinde seyreden altının gram fiyatının 80 liraya kadar gerilediğini ve bir haftada yaklaşık 10 liralık düşüşle yatırımcısını üzdüğünü belirtti.

Altın hızla yükseliyor
Altın fiyatları büyük düşüşünün ardından hızlı bir yükselişe geçti...

Altın talebi eksiksiz karşılandı
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Parmaksız, kamuoyunda "işçilik maliyeti arttı" diye bahsedilen hususlarla Darphane'nin ilgilisi olmadığını söyledi. Sadettin Parmaksız, altının ons fiyatındaki artış ve kuyumcuların arz sıkıntısı nedeniyle fiyatını yükselttiği altınla ilgili soruları yanıtladı.

Altın belini doğrultamıyor
12 ve 15 Nisan tarihlerinde son 30 yılın en sert düşüşünü yaşayan fakat daha sonra gelen tepki alımlarıyla kısmen toparlanan altın fiyatları, tekrar çakıldı.