27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

okullar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Van'da eğitimde ara dönem tatili yapılmayacak
Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sebebiyle eğitime verilen aranın telafisi için ilde yarıyıl tatilinde eğitime devam edileceğini söyledi. 1 Mart 2012 itibariyle Erciş ve Merkez'de, okullarda eğitimin birer saat uzatılacağını ifade eden Karaloğlu, "Okulların türlerine göre bu ilave zamanı okul müdürleri belirleyecek." dedi.

Kanserli ayakkabı da teşhir edilsin
Okulların açılması yaklaşırken kırtasiye ve okul kıyafetlerindeki sağlığa zararlı maddelerin oranıyla ilgili tartışmalar yeniden gündeme geldi.

Tekirdağ'da sel, okullar tatil edildi
Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde etkili olan yoğun yağış nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın 1 günlük ara verildi.

İstanbul yeni eğitim dönemine hazır
213 bin öğrencinin 9 Eylül'de okulla tanışacağı kentte, 2 milyon 600 bin öğrenci, 115 bin öğretmen 16 Eylül'de ders başı yapacak.

Okullarda 'güvenli internet' öğretilecek
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü, çocukları sanal ortamda işlenen suçlardan korumak amacıyla öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik "Güvenli İnternet ve Bilişim Suçları Konusunda Farkındalık Yaratma Projesi" için protokol imzaladı.

Okulda diyabet programı
Sağlık Bakanlığı Ulusal Diyabet Kontrolü Programı kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen “Okulda Diyabet Programı” ile 2 yılda 10 milyon çocuk diyabet konusunda bilinçlendirildi.

Velilere Okul çantası uyarısı
Okulların açılmasına kısa süre kala veliler, çocuklarının okul çantalarını almaya başladı. Uzmanlar çocuğun ağırlığının yüzde 10’undan fazla olan, alt kısmı bel hizasından aşağıda ya da tek omuzda asılı sırt çantalarının, çocuklarda sırt ağrısı, duruş bozukluğu, omuz düşüklüğü gibi sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda velileri uyarıyor.

Okulların çevresinde alınacak tedbirler belirlendi
Emniyet Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı'ndan sonra başlayacak 2015-2016 eğitim öğretim yılında, okul çevrelerinde alınacak tedbirleri belirledi. Emniyetten tedbirlere ilişkin 81 ilin emniyet müdürlüğüne emir yazısı gönderildi.

Yarıyıl tatili sona eriyor
İlk ve ortaöğretimde ders zili 6 Şubat’ta çalacak. Kötü notların telafisi için iyi bir fırsat olan bu dönem, TEOG, YGS, LYS gibi sınavlara hazırlıkla geçecek. İkinci dönem öğrenilecek konular fazla. Öğrencilerin tatil rehavetinden çıkıp bir an önce okula adapte olması çok önemli.