23 Zilhicce 1441 | 13 Ağustos 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

zerdeçal Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Zerdeçal, depresyon ve obeziteyi engellemeye yardımcı oluyor
Uzmanlara göre obeziteden koruyan zerdeçal, serotonin kaynağı olduğu için mutluluk veriyor. Uzman Dr. Yegane Özcan, aşırı kilo problemi olan kişilerin gönül rahatlığıyla zerdeçalı tüketebileceğini söyleyerek, "Zerdeçalın içinde bulunan serotonin sayesinde zayıflarken mutlu olur ve depresyona girmezsiniz" dedi.

Bir gram zerdeçalla unutkanlığa elveda
Her gün kahvaltıda bir gram zerdeçal yemenin hafızayı güçlendirdiği belirlendi. Tayvan'da yapılan araştırma, kahvaltıda bir gram zerdeçal tüketmenin diyabetin ilk evresinde ve bilişsel becerilerinde azalma riski bulunan kişilerin hafızasını güçlendirdiğini gösterdi

Zerdeçal unutkanlığa karşı birebir
Avustralya’da bir araştırma zerdeçalın demans hastalıklarının engellenmesi ya da ertelenmesinde rol oynayabileceğini ortaya koydu. Araştırmaya göre 40 ile 90 yaşları arasında 96 katılımcının yarısına 12 ay boyunca 1500 mg’lık zerdeçal placebo’su, diğer yarısına ise zerdeçal kapsüllerinden verildi.

Zerdeçal kansere kalkan olabilir
Zerdeçal tüketimi arttıkça kansere yakalanma ihtimali azalıyor. Örneğin, İyi bir sağlık bakımı almamaları, kafi ölçüde hijyenik bir yaşam sürme şansı yakalayamamaları, beslenmelerinde gerekli mükemmelliklere ulaşamamalarına rağmen Hintlilerde Avrupa ve Amerika toplumlarına oranla kanserlere daha seyrek rastlanmasının arkasında bol zerdeçal tüketimi var.

Zerdeçal kansere karşı etkili
Zerdeçal kanserlerin her türlüsünde etkili bir baharat. Ama söz konusu kalın bağırsak kanseri olduğunda faydası adeta zirve yapıyor.

Bu besinlerle kışı zinde geçirin!
Kışa girilmesiyle hastalık mevsimi başladı. Peki bu dönemi sağlıklı geçirmek için neler yapmak, hangi besinleri tüketmek gerekiyor?