23 Şaban 1445 | 4 Mart 2024 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

euro krizi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Avro krizi 1929'dan daha derin!
İngiltere'nin başkenti Londra'daki City Üniversitesine bağlı Cass İşletme Okulunun öğretim üyesi ve davranışsal finans uzmanı olan Profesör Gülnur Muradoğlu, bu yıl Avrupa'da ve İngiltere'de resesyon olasılığının mevcut olduğunu, ancak bunun Türkiye'ye etkisinin sınırlı olacağınıifade etti.

Bu yıl da Avrupa’nın derdi Yunanistan olacak
Almanya Başbakanı Angela Merkel, 2012’nin başında Avro Bölgesi’nin en önemli önceliğinin Yunanistan’a ikinci yardım paketinin güvence altına alınması olduğunu söyledi.

Euro Bölgesi krizi için çözüm arayacaklar
Borç kriziyle boğuşan Euro Bölgesi’nin bir numaralı ekonomisi Almanya’nın Başbakanı Angela Merkel, Fransa dahil 9 Euro Bölgesi ülkesinin notunun düşürülmesinin ardından yoğun bir görüşme trafiğine girecek.

Avrupa'nın borç krizine para dayanmıyor
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), borç krizinin yayılmasını önlemek ve bankacılık sistemini desteklemek için Avro bölgesi kurtarma fonunun büyüklüğünün ikiye katlanarak 1 trilyon Avro’ya çıkarılması gerektiğine işaret etti. IMF Başkan Yardımcısı Naoyuki Shinohara da küresel dengesizliklere karşı 2 triyon dolar gerekebileceğini söyledi.