27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ramazan çok büyük bir fırsat
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam dergisinde kaleme aldıkları Ramazan ayı ile ilgili başmakaleyi istifadenize sunuyoruz: Hepinizin Ramazan’ınızı candan tebrik ederim; Cenâb-ı Hak Teâlâ ve Tekaddes hazretleri cümle mü’min ve müslüman kardeşlerimi rahmetine mazhar eylesin, nice nice hayırlara, feyizlere, nimetlere, mükâfatlara erdirsin...

Ramazan ayındaki mühim faaliyetler
Prof. Dr. M.Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Kadın ve Aile dergisinde kaleme aldıkları Ramazan ayı ile ilgili başmakaleyi istifadenize sunuyoruz:"Candan dileğim hepinizin Ramazan ayının feyz ve bereketinden istifade etmeniz;Rabbimiz’in huzuruna razı olduğu kullar olarak alnı açık varmanız, O’nun cennet ve cemaliyle müşerref olmanız, ebedî saadete ermenizdir."

Ramazanda aile hayatı ve çocuklar üzerine
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Kadın ve Aile dergisinde, Ramazan ayında aile hayatı ve çocuk terbiyesi üzerine kaleme aldıkları başmakaleyi istifadenize sunuyoruz: "Ailece Ramazan yaşantınıza dikkat ve özen gösteriniz. Ramazan’ın simgesi olan ibadet ve davranışları aceleye getirmeyiniz, tadını çıkara çıkara, sindire sindire îfâ ediniz..."

M. Es'ad Coşan Hocaefendi Almanya'da yâd ediliyor
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumlarının 82. yıldönümüde, Almanya'nın Mannheim şehrinde de sevenleri tarafindan özel bir programla yâd ediliyor.

'Mevlid Kandili ve Aile' üzerine
İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı “Mevlid Kandili ve Aile” başlıklı başyazısını, Mevlid Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz. "Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz’in aziz ve şerif doğum yıl dönümü (ona sonsuz salât ve selamlar)"

1437 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi doğumlarının 80. yılında, Hicri 13 Safer 1437, Miladi 25 Kasım 2015 Çarşamba günü hatim dualarıyla yâd edilecek...

M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi dualarla yâd edildi
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA’da gün boyu özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde anıldı. Yâd programında İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Mikdat Kutlu, “Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi’nin İrşad ve Islah Çalışmaları” hakkında bilgi verdi.

Zilhiccenin on günü ve arefe günü
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin 26 Mart 1999 tarihinde Mekke-i Mükerreme’de yaptığı sohbetin metnini istifadenize sunuyoruz: "Biliyorsunuz Ramazandan ayrı, uzak bir aydayız ama, Ramazan gibi mübarek günlerdeyiz. Zilhicce ayının on günü içindeyiz. Bu Zilhicce ayının on günü hakkında Kur'an-ı Kerim'de ayetler var."

Ramazanın son on günü ve İtikâf
Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin itikâf ibadetiyle ilgili sohbetini istifadenize sunuyoruz: Allah-u Teàlâ Hazretleri Ramazan ayının feyzinden, bereketinden, mânevî ikramlarından, ihsanlarından cümlenizi istifade eden, Ramazandan faydalanan, yararlanan, Ramazanda kazanan kullarından eylesin. Ramazan ayından son on gün çok önemlidir...

Ramazanın son günleri ve itikâf
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayının son günlerini değerlendirme ve itikâf ibadetiyle ilgili sohbetini istifadenize sunuyoruz: Allahu Teâlâ hazretleri Ramazan’ın bütün güzelliklerinden hissedâr eylesin, payınızı bol bol ihsân eylesin... Feyziniz çok olsun, Allah’ın rahmetine erin, dünyanız, âhiretiniz mâmur olsun.

1441 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU
Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 126. yılında, M. Es’ad Coşan Hocaefendi ise doğumlarının 84. yılında, 12 Ekim 2019 Cumartesi özel programlarla yâd edilecek.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi yâd ediliyor
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi doğumlarının 84. yılında, AKRA'da ve İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla yâd ediliyor.

1438 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zâhid Kotku(Rh. A.) ve Es’ad Coşan(Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. M. Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 123. yılında, 1 Safer 1438, Miladi 1 Kasım 2016 Salı günü yâd edilirken Es’ad Coşan Hocaefendi ise doğumlarının 81. yılında, 13 Safer 1438, Miladi 13 Kasım 2016 Pazar günü İskenderpaşa Camii’nde yâd edilecek...

M. Es’ad Coşan Hocaefendi Yâd Ediliyor - ÖZEL YAYIN AKIŞI
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi doğumlarının 84. yılında, Hicri 13 Safer 1441, Miladi 12 Ekim 2019 Cumartesi günü özel programlarla yâd ediliyor.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi yâd edildi
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi doğumlarının 84. yılında, AKRA'da ve İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla yâd edildi.