3 Rebi'ül-evvel 1442 | 20 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Liberya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Liberya eski diktatörü ABD ajanı iddiası
Savaş suçlusu olarak Lahey İnsan Hakları Mahkemesinde yargılanan Liberya’nın eski diktatörü Charles Taylor’ın, Pentagon’un istihbarat bölümü için çalışan bir ajan olduğu ortaya çıktı Afrika kıtasının 80’li yıllardaki en zalim savaşçısı olarak ün salan ve şimdi 63 yaşındaki Charles Taylor’ın ABD Savunma Bakanlığı’nın istihbarat bölümü için çalıştığı ortaya çıktı.

Tarımda yeni sömürgecilik oyunu
Azgelişmiş ülkelerdeki tarım topraklarının neredeyse tamamı yabancılar tarafından satın alınıyor. Der Spiegel dergisinde yer alan bir habere göre Liberya'nın ekilebilir topraklarının yüzde 100'ü yabancılara satılmış durumda.

Batı Afrika kıyılarında yeni petrol rezervleri bulundu
Batı Afrika ülkesi Liberya ve Sierra Leone kıyılarında petrol kaynaklarına ulaşıldığı bildirildi. Sondajı yapan African Petroleum ve Anadarko firmalarından yapılan açıklamada, yeni kaynağın ekonomik olup olmadığının test edilmesi gerektiği bildirildi. Petrol haberi iç savaştan yeni çıkan Sierre Lone ve Liberya'da büyük sevinçle karşılandı.

Liberya’da haberler kara tahtadan okunuyor
Batı Afrika ülkelerinden Liberya'da kara tahtaya yazılarak hazırlanan sokak gazetesi, 17 yıldır okuyucularıyla buluşuyor. Başkent Monrovia'daki sokak gazetesinde her gün kara tahta üzerine tebeşirle yazılan haberler sokaktan geçen okuyucularıyla ücretsiz buluşuyor.

Liberya eboladan kurtuldu
Ebola salgınının ilk görüldüğü Liberya, yeni vakalara rastlanmadığı için tedavi merkezlerini kapatmaya başladı. Sağlık Bakanı Yardımcısı,kapatılan tedavi merkezlerinin bazılarının sürekli kapalı kalacağını, bazılarının ise onarım gördükten sonra tekrar açılacağını söyledi.