10 Zilka'de 1445 | 19 Mayıs 2024 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

AKOM Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İstanbul'da kar yağışı devam ediyor
İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Tipi şeklindeki kar, İstanbul'u yeniden beyaza bürüdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri de ulaşımda olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kar uyarısı işe yaradı
İstanbul'da kar yağışı dün de gün boyu sürdü. Ancak İBB'nin yaptığı çağrı etkili oldu ve kentte büyük bir trafik sorunu yaşanmadı. İstanbul'da önceki gece başlayan kar yağışı dün de gün boyu sürdü. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın önceki gün yaptığı çağrı etkili oldu ve trafikte büyük bir sorun yaşanmadı. Yurt genelinde önümüzdeki hafta ayaz ve buzlanma artacak. İstanbul'da sert poyraz esecek

İstanbul'u kar vurdu
İstanbul'da gece başlayan kar, sabah etkisini arttırdı. Ulaşım aksadı, çok sayıda araç yolda kaldı. Kar Ankara'da da zor anlar yaşattı. İstanbul bir kaç gün aradan sonra yine beyaz örtüyle kaplandı. Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışına kuvvetli rüzgar eşlik etti. Çok sayıda araç yolda kaldı, hava ve deniz ulaşımı aksadı.

AKOM'da kar alarmı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiler doğrultusunda "kar" alarmına geçti. AÇıklamada şöyle denildi: "Kar yağışının Perşembe sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenirken, bu gece ile Çarşamba öğle saatleri arasında kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor."

Kar tüm yurtta etkili oldu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kuzey bölgelerden başlayarak, il genelinde kar beklendiği uyarısında bulunarak soğuk havanın salı akşam saatlerine kadar etkili olacağını kaydetti.