7 Ramazan 1444 | 29 Mart 2023 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Kar tüm yurtta etkili oldu

Son Güncelleme: 7 OCAK 2019 - TSİ 10:24

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kuzey bölgelerden başlayarak, il genelinde kar beklendiği uyarısında bulunarak soğuk havanın salı akşam saatlerine kadar etkili olacağını kaydetti.

Yapılan açıklamada, cuma gününden itibaren Çatalca, Silivri ve Arnavutköy gibi batı ilçelerinde görülen yağışların, çoğunlukla kar şeklinde olduğu, Çatalca'ya bağlı Binkılıç Mahallesi başta olmak üzere çeşitli mahallelerde ise kar yüksekliğinin 10 ila 25 santimetre aralığında ölçüldüğü aktarıldı. Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldığı kaydedilirken, şöyle denildi: "Salı akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle güney kıyılarımızda 2-5 cm, kuzey ve iç kesimlerde 5-15 cm arasında kar yüksekliği beklenmektedir. 7 bin 83 personel, bin 357 araç, köy yolları için 147 traktör, metrobüs güzergahında 33 kışla mücadele aracı göreve hazırdır"

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kar yağışı ve soğuk hava tüm yurtta etkili olurken Abant Tabiat Parkı'nda bulunan gölün yüzeyi buz tuttu. Sivas'ta da 432 köy yolu ulaşıma kapandı. Sivas-Erzincan karayolunda ulaşım sağlanamadı. Tatil haberleri de ardı ardına geldi. Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Uşak il geneli ile Kastamonu kent merkezi ve 9 ilçede, Bitlis kent menkezi ve bağlı köylerde, Bingöl'de merkeze bağlı köyler ile 4 ilçede, Kırşehir'de 3, Karabük'te 5 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca Samsun, Çorum, Konya'da da bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Sabah