14 Cemaziyelevvel 1445 | 28 Kasım 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kar uyarısı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kar uyarısı işe yaradı
İstanbul'da kar yağışı dün de gün boyu sürdü. Ancak İBB'nin yaptığı çağrı etkili oldu ve kentte büyük bir trafik sorunu yaşanmadı. İstanbul'da önceki gece başlayan kar yağışı dün de gün boyu sürdü. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın önceki gün yaptığı çağrı etkili oldu ve trafikte büyük bir sorun yaşanmadı. Yurt genelinde önümüzdeki hafta ayaz ve buzlanma artacak. İstanbul'da sert poyraz esecek

İstanbul'da sabah trafiği yaşanmadı
Okulların tatil edilmesi ve İstanbulluların özel araçlarıyla dışarı çıkmamaları bugün trafiği rahatlattı. Sabah saatlerinde İstanbul trafiğinde aşırı bir yoğunluk oluşmadı. İstanbul'da dün gün boyunca etkili olan kar yağışı, sürücüleri hazırlıksız yakaladı. Özellikle kış lastiği kullanmayan sürücüler çok sayıda maddi hasarlı kazaya yol açtı.

Yoğun kar uyarısı
İstanbul Valiliği, kar yağışının bugün de etkisini artırarak devam edeceğini belirterek vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan açıklamada, "Meteoroloji yetkililerince; yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul İlinde devam eden kar yağışının Çarşamba günü de etkisini daha yoğun hissettirerek süreceği tahmin edilmektedir.

Nisan ayında kar uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre, Türkiye halen yağışlı hava kütlesinin etkisinde. Bu yağışlı sisteme ilave olarak, ülkenin güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.