23 Şaban 1445 | 4 Mart 2024 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

İstanbul'da sabah trafiği yaşanmadı

Son Güncelleme: 21 ARALIK 2012 - TSİ 10:24

Okulların tatil edilmesi ve İstanbulluların özel araçlarıyla dışarı çıkmamaları bugün trafiği rahatlattı. Sabah saatlerinde İstanbul trafiğinde aşırı bir yoğunluk oluşmadı.
İstanbul'da dün gün boyunca etkili olan kar yağışı, sürücüleri hazırlıksız yakaladı. Özellikle kış lastiği kullanmayan sürücüler çok sayıda maddi hasarlı kazaya yol açtı. TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde devrilen tır nedeniyle 10 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.Kar yağışı yüzünden kentte 344 maddi hasarlı kaza meydana geldi. İstanbulluların toplu taşım araçlarını tercih etmeleri istendi. Emniyet şeritlerinin işgali İstanbul'da belediyenin bazı tuzlama çalışmalarını engelledi.
İstanbul trafiği bazı yerlerde adeta kilitlendi. İstanbul Valiliği kar yağışının akşam saatlerinde de devam etmesi ve bugün de aralıklarla yağacağı tahmini üzerine ilk ve orta dereceli okulların bir gün tatil edildiğini ilan etti.
Bu kış ilk kar yağışının görüldüğü İstanbul'da en fazla kar Beylikdüzü, Sarıyer, Hacıosman, Zekeriyaköy ve Beykoz'da yağdı. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 15 santimetre olarak ölçüldü. İstanbul'da kar yağışının etkisi gece azaldı.
Zaman zaman 80 kilometreyi bulan rüzgar da durdu.  
Hava şartları sebebiyle bazı deniz otobüsü seferleri iptal edildi.